Інсульт посідає друге місце серед основних причин смертності в Україні і є провідною причиною інвалідності. Щороку у нашій країні трапляється понад 120 тисяч випадків інсульту, нагадали в НСЗУ.
✅✅✅ Всесвітній день хворого: як поліпшити піклування про пацієнтів
Допомога при гострому мозковому інсульті — один із пріоритетних напрямів у Програмі медичних гарантій. Під час контрактування закладів охорони здоров’я НСЗУ висувала до них підвищені вимоги. Зокрема, заклади мали забезпечити:
- сучасне обладнання
- медичний персонал потрібної кваліфікації
- роботу закладу в цілодобовому режимі
У Програмі медичних гарантій на 2021 рік лікування інсульту залишиться пріоритетним напрямком. До нових вимог пропонують включити:
- забезпечення приймального відділення місцем для тромболізису, де проводитимуть —
- безперервну пульсоксиметрію
- контроль артеріального тиску в автоматичному режимі
- ЕКГ
- своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування
- обов’язкове анестезіологічне забезпечення під час усіх інвазивних діагностичних процедур тощо
Нині в Україні 191 заклад охорони здоров’я має договори з НСЗУ на стаціонарне лікування інсульту. Вони отримують фінансування за підвищеним тарифом і уклали з НСЗУ договорів на загальну суму понад 1,54 млрд грн.
Бригада «швидкої» має дотримуватися маршруту, затвердженого в регіоні, і доставляти пацієнта із симптомами інсульту в заклад, який уклав договір з НСЗУ за цим пакетом медичних послуг. У такому разі Центр екстреної медичної допомоги отримуватиме підвищувальний коефіцієнт від НСЗУ на рівні 5% доплат.
Нагадаємо, раніше НСЗУ заявляла, що із закладами, які не забезпечать доступ для осіб з інвалідністю, укладати договори не буде.
За матеріалами фейсбук-сторінки НСЗУ