За словами міністра, нині посттрансплантаційний супровід в Україні здійснюють лише 4 заклади охорони здоров’я, у той час як у пілотному проєкті з трансплантації беруть участь уже 38 закладів.
При цьому супроводу на посттрансплантаційному етапі потребують 1790 громадян.
✅✅✅ Листки непрацездатності та страхові виплати хворим на COVID-19 і контактним особам
«Сьогодні зупинюся на тому, хто вже живе з донорськими органами. Таких українців зараз 1790, у більшості це ті, кого оперували за кордоном. Але нагадаю: ми оперативно розвиваємо українську систему трансплантації, тому у майбутньому це співвідношення буде дуже сильно змінюватися саме на користь тих людей, яким була зроблена трансплантація на території України», — розповів Максим Степанов.
Після трансплантації органа у людини розпочинається ще один важливий етап — реабілітація. Вона допомагає чужому органу почати повноцінно функціонувати, нагадав міністр. На цьому етапі дуже важливо контролювати стан здоров’я пацієнтів, щоб не було відторгнення.
«МОЗ у цьому році вперше впроваджує забезпечення посттрансплантаційного супроводу за державні кошти. На ці потреби попередньо МОЗ розрахувало суму у 56 млн грн. Ці кошти підуть на окремий пакет посттрансплантаційного супроводу у межах Програми медичних гарантій», — підсумував Максим Степанов.
Нагадаємо, раніше Максим Степанов заявляв, що видатки на трансплантацію у 2021 році зросли більш ніж учетверо.
За матеріалами фейсбук-сторінки МОЗ