⭐ Зміни в медичному законодавстві за грудень ⭐
Держбюджет-2020 передбачав 112 млн грн на трансплантацію, зазначив міністр.
«У 2021 році для реалізації пілотного проєкту із трансплантації ми значно збільшили видатки з бюджету — до 502 млн грн. Для порівняння: у 2019 році ця сума становила 112 млн грн. Тобто більш ніж в 4 рази», — підрахував Максим Степанов.
✅✅✅ Що таке капітаційна ставка: методика розрахунку
Також міністр поділився планами щодо розвитку трансплантації.
«Наразі ми напрацьовуємо механізм роботи трансплантації в Україні, проводимо детальну калькуляцію витрат, аби вже найближчим часом проведення трансплантації стало абсолютно стандартним видом медичної допомоги, яку українці можуть отримувати у своїй країні», — розповів Максим Степанов.
Нині українська трансплантація розвивається в межах пілотного проєкту МОЗ, нагадав міністр. Проєкт передбачає зміну фінансового механізму щодо операцій з трансплантації. Тепер МОЗ укладає договори із закладами охорони здоров’я і покриває усі видатки за кожну проведену трансплантацію. Також тарифи передбачають можливість покращити матеріально-технічне забезпечення закладів.
«Я впевнений, що протягом цього року в українській системі трансплантації відбудуться суттєві зміни, які обов’язково відчують пацієнти. І вже незабаром наша країна здобуде трансплантаційну незалежність, яка необхідна, щоб рятувати життя наших громадян», — підкреслив Максим Степанов.
Нагадаємо, раніше у МОЗ заявляли, що заради розвитку трансплантації розробляє пакет медичних послуг із посттрансплантаційного супроводу та програму стажування медичних спеціалістів за кордоном.
За матеріалами сайту МОЗ