МОЗ пропонує залучити до епіднагляду за туберкульозом сімейних лікарів

Лікарів первинної ланки можуть залучити до епідеміологічного нагляду за випадками туберкульозу та їх контактними особами. Відповідний проєкт наказу МОЗ запропонувало на громадське обговорення

COVID-госпіталь: як створити

Зміни до обов’язків сімейних лікарів передбачає проєкт наказу МОЗ «Про затвердження Порядку епідеміологічного нагляду за туберкульозом та Зміни до критеріїв, за якими визначаються випадки інфекційних та паразитарних захворювань, які підлягають реєстрації».

✅✅✅ Паліативна допомога: три зміни з нового наказу МОЗ

МОЗ пропонує залучити до епіднагляду за туберкульозом сімейних лікарів

▼▼▼ Скачайте зразок в журналі «Довідник головної медичної сестри »

Новий документ запроваджує чітко визначений порядок організації та проведення епідеміологічного нагляду за туберкульозом в Україні. Його поширюється на медичних працівників закладів охорони здоров’я незалежно від форм власності та підпорядкування. Документ, за задумом авторів, має:

  • вдосконалити та посилити спроможність епідеміологічного нагляду за туберкульозом
  • підвищити ефективність заходів, спрямованих на запобігання поширенню туберкульозу в Україні

У пояснювальній записці до документа автори підкреслили, що туберкульоз — одна з найактуальніших проблем охорони здоров’я і одна з 10 провідних причин смерті у світі. Щоб стримати його поширення, потрібно якнайраніше діагностувати хворобу.

«Проєкт наказу дозволить залучити до проведення епідеміологічного нагляду за випадками туберкульозу та їх контактними особами сімейних лікарів, що у свою чергу забезпечить раннє виявлення випадків туберкульозу», — йдеться у пояснювальній записці.

Також проєкт наказу, за словами авторів, дасть змогу налагодити співпрацю між закладами охорони здоров’я, які беруть участь в організації епіднагляду за туберкульозом.

Нагадаємо, раніше НСЗУ планувала створити новий пакет медичних послуг для первинки.

За матеріалами сайту МОЗ

МОЗ пропонує залучити до епіднагляду за туберкульозом сімейних лікарів
Світлана Доанпрофесор кафедри громадського здоров’я, проректор з післядипломної освіти ПВНЗ «Київський медичний університет»
У медзаклад звернувся чоловік із підозрою на туберкульоз. Рентгенографія підтвердила побоювання. Тепер лікар має повідомити про цей випадок головного санітарного лікаря. Про це йдеться в Законі України «Про протидію захворюванню на туберкульоз». Як бути, якщо головного санітарного лікаря вже років п’ять як немає, а про форму повідомлення в Законі ні слова

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
7154

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
23887

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді