Профілактика ВІЛ-інфікування у медичному закладі
Віктор Ляшко, заступник міністра охорони здоров’я України розповів, що в межах заявки на фінансування до Глобального фонду передбачено важливі закупівлі й системні зміни для вітчизняної системи охорони здоров’я. Зокрема, заплановано закупити сучасні системи GeneXpert для молекулярно-генетичної діагностики туберкульозу, матеріально-технічне забезпечення для регіональних мікробіологічних лабораторій з діагностики туберкульозу, швидкі тести на ВІЛ тощо.
Також у межах виділеного фінансування МОЗ планує:
- закупити протитуберкульозні препарати для лікування засуджених та осіб, узятих під варту
- забезпечити безперебійне антиретровірусне лікування ВІЛ-інфікованих пацієнтів, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей
- підтримувати й посилювати роботу 25 регіональних рад із координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу
- підтримувати eHealth — інтегрувати систему MIS HIV
- навчати медперсонал у сфері лікування туберкульозу та ВІЛ тощо
Протягом року над цим проєктом працювали співробітники МОЗ, профільні відомства, міжнародні неурядові організації та представники недержавних організацій, які надають послуги у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.
Результатом спільних напрацювань стало погодження проєкту запиту Національною радою з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІД і його подання до Глобального фонду.
Програма Глобального фонду в Україні на 2021—2023 роки ґрунтується на кількох стратегічних цілях:
- забезпечення доступу до своєчасного виявлення, діагностики та лікування туберкульозу і ВІЛ
- впровадження дієвих моделей допомоги, орієнтованих на пацієнта
За матеріалами МОЗ