Як дезінфікувати поверхні для профілактики COVID-19
«Станом на 2 жовтня 2020 року в обласні медико-соціальні експертні комісії у наших областях звернулося лише 8 медичних працівників. Із них двом було встановлено третю групу інвалідності, двом — відсоток втрати працездатності і двом продовжено листок непрацездатності для тривалого доліковування», — сказала Ірина Микичак.
✅ ✅ ✅ Хочете висловитись щодо цього? Поділіться думкою під постом на сторінці "Медична справа" у Facebook!
Якщо медичний працівник захворів на COVID-19 під час виконання трудових обов’язків, інвалідність через це класифікують як професійне захворювання, нещасний випадок на виробництві, наголосила заступниця міністра. Порядок та Критерії встановлення медико-соціальними експертними комісіями ступеня стійкої втрати професійної працездатності у відсотках працівникам, яким заподіяно ушкодження здоров’я, пов’язане з виконанням трудових обов’язків, затверджені наказом МОЗ від 05.06.2012 № 420.
«Цей документ містить у собі усі можливі ускладнення та види порушення функцій, що можуть виникнути внаслідок захворювання на коронавірусну хворобу. Зокрема, ураження легень, серця, нирок, головного мозку та інших», — нагадала Ірина Микичак.
Нині підтверджений діагноз COVID-19 мають понад 16 000 медичних працівників України.
«Лідирують у цьому рейтингу Тернопільська область, місто Київ і Київська область, Львівська, Чернівецька, Івано-Франківська і Закарпатська області», — додала заступниця міністра.