Заступник голови Київської міської державної адміністрації Михайло РАДУЦЬКИЙ під час брифінгу 3 вересня повідомив, що наразі жодного випадку отруєння продуктами горіння у столиці не зафіксовано.
Він зауважив, що сьогодні фіксується багато викликів «швидкої допомоги», але отруєння ні в кого не підтвердилось: «Знаєте, це вже паніка якась трішки спрацьовує. Лікарі приїжджають на всі виклики, але, на щастя, отруєнь немає. Сьогодні жодного профільного виклику, щоб це було дійсно результатом отруєння, ще не зафіксовано у Києві».
Він також розповів про симптоми, які можуть свідчити про результати отруєння продуктами горіння:
- уповільнена та плутана мова;
- порушення орієнтації у просторі;
- тахікардія;
- підвищення артеріального тиску;
- судоми;
- порушення дихання;
- швидка стомлюваність;
- головний біль.
Михайло РАДУЦЬКИЙ також зауважив, що немає потреби використовувати респіратори, протигази та медичні маски і надав деякі рекомендації: «Сірчистий ангідрид, якого є найбільше зараз в повітрі, проникає навіть через протигази. Натомість потрібно не допустити згущення крові, особливо у літніх людей… Ми радимо вживати до 3-3,5 літрів питної води. Це дасть можливість не згущуватись крові, прискорить процес виведення із організму токсинів. Також потрібно посилити режим вологого прибирання приміщень. Якщо в оселі є кондиціонери, то принципово їх потрібно увімкнути в режим, коли вони беруть повітря не з вулиці, а охолоджують повітря всередині оселі. Зранку потрібно ретельно промивати очі».
Він також порадив максимально обмежити перебування на вулиці дітей та людей похилого віку.
Причиною задимлення у столиці є лісова пожежа, що виникла 2 вересня в районі села Зазим’я поблизу Києва. Горіло 32 гектари лісу. Рятувальникам вдалося локалізувати пожежу.
У зв’язку із задимленням, а також через високу температуру повітря, у столичних школах призупинено навчальний процес.