У Києві не зафіксовано жодного випадку отруєння продуктами горіння

Заступник голови Київської міської державної адміністрації Михайло РАДУЦЬКИЙ під час брифінгу 3 вересня повідомив, що наразі жодного випадку отруєння продуктами горіння у столиці не зафіксовано

Заступник голови Київської міської державної адміністрації Михайло РАДУЦЬКИЙ під час брифінгу 3 вересня повідомив, що наразі жодного випадку отруєння продуктами горіння у столиці не зафіксовано.

Він зауважив, що сьогодні фіксується багато викликів «швидкої допомоги», але отруєння ні в кого не підтвердилось: «Знаєте, це вже паніка якась трішки спрацьовує. Лікарі приїжджають на всі виклики, але, на щастя, отруєнь немає. Сьогодні жодного профільного виклику, щоб це було дійсно результатом отруєння, ще не зафіксовано у Києві».

Він також розповів про симптоми, які можуть свідчити про результати отруєння продуктами горіння:

  • уповільнена та плутана мова;
  • порушення орієнтації у просторі;
  • тахікардія;
  • підвищення артеріального тиску;
  • судоми;
  • порушення дихання;
  • швидка стомлюваність;
  • головний біль.

Михайло РАДУЦЬКИЙ також зауважив, що немає потреби використовувати респіратори, протигази та медичні маски і надав деякі рекомендації: «Сірчистий ангідрид, якого є найбільше зараз в повітрі, проникає навіть через протигази. Натомість потрібно не допустити згущення крові, особливо у літніх людей… Ми радимо вживати до 3-3,5 літрів питної води. Це дасть можливість не згущуватись крові, прискорить процес виведення із організму токсинів. Також потрібно посилити режим вологого прибирання приміщень. Якщо в оселі є кондиціонери, то принципово їх потрібно увімкнути в режим, коли вони беруть повітря не з вулиці, а охолоджують повітря всередині оселі. Зранку потрібно ретельно промивати очі».

Він також порадив максимально обмежити перебування на вулиці дітей та людей похилого віку.

Причиною задимлення у столиці є лісова пожежа, що виникла 2 вересня в районі села Зазим’я поблизу Києва. Горіло 32 гектари лісу. Рятувальникам вдалося локалізувати пожежу.

У зв’язку із задимленням, а також через високу температуру повітря, у столичних школах призупинено навчальний процес.

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
51289

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3485

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді