Вітаю усіх медичних сестер!
Ви, мабуть, і не здогадуєтеся, але про українських медичних сестер більше хочуть дізнатися в Європі. Підтримує це Європейська комісія.
У Брюсселі хочуть знати: сфери обов’язків українських медичних сестер, рівень інтегрованої допомоги медсестер у педіатрії. Також їх цікавить:
- в яких умовах працюють наші медичні сестри
- чи мають вони можливість безперервного професійного розвитку
- як оплачують їхню працю
Наша держава розташована в центрі Європи, і у багатьох сусідніх і не зовсім країнах працюють наші медики. Вони добре себе там зарекомендували. Тому Єврокомісія хоче поліпшити якість надання медичної допомоги у країнах Східного партнерства. Для цього необхідно вивчити історію розвитку медсестринства в Україні, зокрема історичні передумови, ресурси і політичну ситуацію в нашій країні.
✅✅✅ Чи має право медсестра надати допомогу дитині без згоди батьків і лікаряДослідження Єврокомісії
Дослідження має назву NEST (Nurse Empowerment Stronger Together), що українською означає «Разом міцніші для підсилення медсестринства». Його проводили у трьох країнах Східного партнерства: Україні, Грузії та Вірменії. Чому саме у цих країнах? Тому що подібні дослідження вже були у європейських країнах на захід від України. Тепер час з’ясувати чинники, які впливають на розвиток медсестринської галузі на сході Європи, на пострадянському просторі: чому відбувається відтік навчених та вмотивованих медсестер, що потрібно для розвитку медсестринства.
Дослідження відбувалося у чотирьох регіонах нашої країни: провели опитування у 15 фокус-групах та взяли індивідуальні інтерв’ю у медсестер. За такою самою методикою та таким самісіньким опитувальником здійснювали дослідження в Грузії та Вірменії.
Організатори дослідження багато зробили: склали опитувальники, узгодили важливі питання з партнерами, обрали заклади охорони здоров’я та медсестер для індивідуальних інтерв’ю. Усі процеси абсолютно синхронно відбуваються у трьох країнах-учасницях.
Як застосують отримані результати
На основі отриманих результатів здійснять порівняльний аналіз, зроблять висновки та проведуть велику міжнародну медсестринську конференцію у Львові.
Важливо! Захід вже мав би відбутися. Проте карантин вніс свої корективи у часі і просторі. Нарешті ми визначили дату проведення конференції — 24 лютого.
Завдяки доказовості отриманих даних:
- організатори дослідження розроблять рекомендації для тих, хто приймає рішення та впливає на розвиток медсестринства в цілому
- партнери-учасники започаткують міжнародну співпрацю: медсестри з України зможуть вивчити досвід колег із Грузії та Вірменії
- роботодавці ліпше сприйматимуть професію медичної сестри
- не лише українські, а й іноземні науковці, управлінці, законотворці почують ідеї учасників конференції
Я очолюю роботу проєктної команди, й для мене вкрай важливим аспектом цього міжнародного дослідження став той факт, що координатори від держав-партнерів — лікарі, а від України — медична сестра. Я не вважаю це особистою заслугою. Я радію змінам. Сьогодні визнання отримала кожна медична сестра — всі ми. Отож, вітаю усіх учасників дослідження та всіх тих, хто вболіває та сприяє.
Дорогі колеги, запрошую вас взяти участь у медсестринській конференції. До зустрічі у Львові!
Олександра Палагіцька,
координатор проєкту NEST (Nurse Empowerment Stronger Together) в Україні, заступник директора з медсестринства Дитячого Центру Здоров’я імені Анни Мазуренко, викладач ВНКЗ ЛОР «Львівська медична академія імені Андрея Крупинського»