9 лютого — Міжнародний день стоматолога

UA RU
Автор

Медична справа

Експертна редакція порталу
Не забудьте привітати колег або знайомих лікарів-стоматологів з днем стоматолога! Дізнайтеся історію свята та надішліть листівки до Дня стоматолога
Зміст статті:
Історія свята Коли відзначати День стоматолога і чому Традиції святкування Листівки та вітання з Днем стоматолога Інші професійні свята лікарів-стоматологів

 

 

Другий місяць року насичений святами не менше за перший. На лютий припадає чимало медичних свят. Це і Всесвітній день боротьби із раковими захворюваннями — 4 лютого, і Всесвітній день хворого — 11 лютого, і Міжнародний день онкохворої дитини, і Міжнародний день операційної медичної сестри — 15 лютого, і Міжнародний день рідкісних захворювань — 28 січня. Також цього місяця відзначають і таке професійне свято, як День стоматолога.

Успішний стоматологічний заклад: від ліцензування до санепідрежиму Лікарі-стоматологи супроводжують людину з малечку. Мабуть, немає того, хто б не був на прийомі у фахівця та не користувався б його порадами. Завдяки стоматологам ми можемо красиво, тепло усміхатися і щиро, щасливо сміятися! Отож привітаймо їх із професійним днем!

Історія свята

Стоматологи — спеціалісти в усьому, що стосується зубів, ротової порожнини та щелеп. Оскільки зуби для людини мають неабияке значення, не дивно, що історія стоматології сягає давніх-давен. Перші послуги з лікування зубів почали надавати ще за 7000 років до нашої ери.

А от професійне свято стоматологів з’явилося нещодавно. В Україні з Днем стоматолога почали вітати у 1993 році. Вихідного в цей день не передбачили, оскільки свято неофіційне.

 

День стоматолога в 2023 році — гарний привід привітати причетних знайомих, друзів чи колег з днем стоматолога.

✅✅✅ Договір про надання стоматологічних послуг

Коли відзначати День стоматолога і чому

Всесвітній день стоматолога відзначають 9 лютого. Цього дня християни поминають Святу Аполлонію. Вона була донькою олександрійського чиновника, а також християнкою. 9 лютого 249 року гонителі християнства зв’язали її й підпалили з вимогою зректися релігії.

Перед смертю жінку катували — виривали зуби. Проте Аполлонія мала незламну віру: сама кинулася у полум’я і загинула. У 300 році її канонізували як Святу мученицю.

З того часу існує повір’я: якщо вимовити ім'я Аполлонії чи помолитися їй — зубний біль вщухне.

 

 

Традиції святкування

Історія свята підкреслює значення стоматології в нашому світі. Правильно проведені процедури, призначені й виконані професіоналом, приносять лише користь та радість пацієнту. Цей день — чудова нагода для пацієнтів налагодити комунікацію зі своїм лікарем та записатися на прийом.

Лікарні, що активно ведуть сайти або ж сторінки в соцмережах, можуть до Дня стоматолога влаштовувати святкові акції та розіграші для пацієнтів.

Традиційно 9 лютого в День стоматолога в Україні також проводять:

  • фахові майстер-класи
  • відкриті лекції
  • семінари та вебінари для стоматологів
  • безплатні консультації
  • презентації для студентів та школярів
  • форуми та з’їзди для спеціалістів

В умовах коронавірусу стають популярними трансляції наживо, фото- та відеоблоги, подкасти. Новітні способи комунікації впроваджують стоматологічні відділення або ж іноді самі лікарі. У соціальних мережах до цього дня також використовують хештег #NationalDentistsDay.

Важливо у цей день надіслати чи зачитати вітання з днем стоматолога в прозі своєму лікарю-стоматологу чи другу-фахівцю. Можна надсилати фотопривітання з Міжнародним днем стоматолога і, звісно, дарувати подарунки. Однак найчастіше для привітання шукають картинки та листівки до Дня стоматолога.

Листівки та вітання з Днем стоматолога

З Днем стоматолога: картинки

Den_stomat1.png

СКАЧАТИ

Den_stomat.png

СКАЧАТИ

Інші професійні свята лікарів-стоматологів

Всесвітній день стоматолога, що відзначають 9 лютого, не слід плутати з Міжнародним днем зубного лікаря, який святкують 6 березня.

День зубного лікаря — це  професійне свято, з яким можна привітати не тільки стоматолога чи зубного гігієніста, а я інших фахівців стоматологічної галузі.

Окрім того, стоматологів можна привітати:

 

 зміст

Нові вимоги до ліцензування медичної практики