Посадова інструкція лікаря-стоматолога дитячого: зразок
Мета роботи лікаря-стоматолога дитячого — надавати профілактичну, лікувальну, реставраційну та іншу стоматологічну допомогу дітям від 6 місяців до 18 років.
⚡ Кадрові питання у стоматології ⚡ Особливості ліцензування медичної практики ⚡ Особливості перевірок у стоматології ⚡ Поліпшення якості медичної допомоги ⚡ Правові питання в роботі керівника ⚡ Економічні та організаційні особливості ⚡Роль маркетингу у стоматології санепідрежиму
Стоматолог дитячий I кваліфікаційної категорії: зразок посадової інструкції
Обов’язки лікаря-стоматолога дитячого
Лікар-стоматолог дитячий I кваліфікаційної категорії:
- Проводить стоматологічні огляди дітей, оцінює стан порожнини рота, виявляє відхилення або потенційні проблеми, застосовує технології управління поведінкою дітей і методи й засоби мінімізації болю під час стоматологічних маніпуляцій.
- Визначає потребу у спеціальних методах дослідження — лабораторних, рентгенологічних, радіоізотопних, функціональних тощо, інтерпретує їхні результати.
- Діагностує стоматологічні захворювання в дітей, обговорює з батьками/іншими законними представниками стан здоров’я порожнини рота дитини, визначає схему, план і тактику ведення та лікування.
- Надає невідкладну стоматологічну допомогу при гострих запальних процесах, травматичних пошкодженнях, кровотечах, а також медичну допомогу в разі анафілактичного шоку, гострої серцевої та дихальної недостатності, гіпоксії, набряку гортані, потрапляння чужорідних тіл у дихальні шляхи.
- Проводить комплексне лікування стоматологічних захворювань дітей, використовує при цьому спеціальні методи — кріовплив, застосування лазера, електроскальпеля тощо, здійснює нагляд за побічними діями лікарських засобів.
- Оцінює ризик карієсу в матері й немовляти, проводить профілактичні стоматологічні заходи, дає рекомендації щодо харчування та дієти, використання соски і смоктання пальця тощо.
- Контролює та відстежує ріст і розвиток зубів і щелеп у немовлят та дітей молодшого віку, оцінює ризики будь-яких аномалій розвитку, які можуть потребувати ортодонтичного втручання.
- Проводить раннє оцінювання стану й лікування щелепно-лицевих аномалій у дітей — випрямлення зубів, виправлення неправильного прикусу, пломбування зубних порожнин тощо.
- Діагностує захворювання порожнини рота, пов’язані з діабетом, вродженою вадою серця, астмою, полінозом й іншими захворюваннями.
- Здійснює відповідно до показань своєчасну госпіталізацію, складає план підготовки дитини до негайної або планової операції.
- Співпрацює з лікарями інших спеціальностей, своєчасно направляє до них на консультацію пацієнтів із неясними формами або тривалим перебігом захворювань.
- Проводить консультації за направленням лікарів інших спеціальностей.
- Консультує батьків / інших законних представників із питань шкідливих звичок, харчування тощо, які в майбутньому вплинуть на здоров’я порожнини рота дитини.
- Під час прийому пацієнтів забезпечує дотримання протоколів і процедур інфекційного контролю для підтримання безпечного та стерильного середовища.
- Навчає дітей та їхніх батьків/ інших законних представників навичок правильної гігієни порожнини рота — чищення зубів щіткою, зубною ниткою тощо.
- Веде встановлену обліково-звітну документацію за затвердженими формами в установлені строки.
Стоматолог дитячий: кваліфікаційні вимоги
На посаду лікаря-стоматолога дитячого I кваліфікаційної категорії призначають особу, яка здобула вищу освіту другого (магістерського) рівня в галузі знань 22 «Охорона здоров’я» за спеціальністю «Стоматологія»; пройшла інтернатуру за фахом «Стоматологія» з подальшою спеціалізацією «Стоматологія дитяча»; виконує вимоги до безперервного професійного розвитку; має сертифікат лікаря-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) I кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності та стаж роботи за фахом понад сім років.
За матеріалами журналу «Управління закладом охорони здоров'я»