Міжнародний день медичної сестри: дата, історія, привітання

UA RU
Автор

Лукащук Лариса

завідувач відділення екстреної медичної допомоги КУ «ТМО «Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», лікар вищої категорії виїзної бригади відділення швидкої медичної допомоги, експерт з питань охорони здоров’я
12 травня — День медичної сестри. Це один зі способів висловити подяку медичним сестрам за щоденну роботу та визнання важливості медсестринського фаху на державному рівні. Читайте про історію становлення свята та скачуйте святкові вітальні листівки
Зміст статті:
День медсестри: історія свята  12 травня — День медичної сестри День медичної сестри: привітання

 

 

 

З Днем медичної сестри Скачати листівку

 

Міжнародний день медичної сестри відзначають щорічно 12 травня — у день народження видатної англійки Флоренс Найтінгейл, яка організувала перші у світі бригади сестер милосердя.

День медичної сестри 2023

Календар медичної сестри на травень ► СКАЧАТИ

День медсестри: історія свята 

День медсестри відзначається у день народження Флоренс Найтінгейл — «леді з лампою», як її лагідно називали поранені англійські солдати. Народившись у багатій та знатній родині, вона обрала шлях служіння хворим. Вивчивши основи догляду за хворими у школі дияконес у Німеччині, вона  почала працювати сестрою милосердя у лондонській клініці.

З початком Кримської війни Флоренс Найтінгейл разом із 38 однодумцями працювала у найбільшому військовому польовому шпиталі, де доглядала за пораненими англійськими солдатами. Саме їй прийшло на думку:

 

 

  • виварювати бинти, щоби повторно їх використовувати уже чистими
  • прибирати в палатах
  • мити поранених
  • поповнити їхній раціон харчування поживними та корисними стравами

Ці зусилля не минули марно. Уже скоро смертність у шпиталі знизилась майже у 20 разів.

День медичної сестри в Україні — свято професії, яка має свою багату та тривалу історію. За часів Кримської війни почала швидко розвиватись і медсестринська служба в Україні. Активно сприяв тому видатний хірург М. І. Пирогов. Він особисто та його колеги-хірурги навчали дівчат та жінок основам догляду за пораненими. Він же поділив усіх медсестер на категорії, залежно від того, яку роботу вони виконували:

  • сестри-аптекарки
  • сестри-господині
  • сестри-перев’язувальні

Першою медсестрою в Україні вважають Дашу Севастопольську. Прізвище цієї жінки історія не зберегла. Відомо про неї лише те, що вона надавала медичну допомогу пораненим бійцям у Севастополі, за що і отримала своє друге прізвище.

12 травня — День медичної сестри

День медичних сестер відзначають з часу створення міжнародної Ради медичних сестер (International Council of Nurses) — професійної громадської організації, до складу якої увійшли об’єднання сестер милосердя з 141 країни світу. Саме ця організація ухвалила рішення відзначати професійне свято медичних сестер в день народження Флоренс Найтінгейл, жінки, котра за часів Кримської війни організувала службу сестер милосердя. Відтоді саме 12 травня в усьому світі вшановують представників цієї професії. І хоча фактично це свято подолало свій 150-річний ювілей, офіційно відзначають свято з 70-х років минулого століття.

Коли День медичної сестри 2023? Цьогоріч свято — День медичної сестри — припадає на п'ятницю. До цієї дати міжнародна рада медсестер випускає різноманітні інформаційні матеріали, розробляє тематику та гасло святкування. У різні роки з нагоди цього свята рада піднімала питання кадрового забезпечення лікарень середнім медичним персоналом, проблематику поширення фальсифікованих ліків, питання широкого запровадження сучасних технологій в сестринській практиці.

✅✅✅ Курси підвищення кваліфікації медичних сестер у Вищій школі безперервного професійного розвитку

День медичної сестри: привітання

Привітання до дня медичної сестри — це спосіб подякувати їм за працю. Скачуйте святокові картинки до Всесвітнього дня медичних сестер.

День медичної сестри — листівки

З Днем медичної сестри

СКАЧАТИ

З Днем медичної сестри

СКАЧАТИ

З Днем медичної сестри

СКАЧАТИ

З Днем медичної сестри

СКАЧАТИ

 зміст

Нові вимоги до ліцензування медичної практики