МОЗ посилює контроль за відпуском рецептурних комбінованих лікарських засобів, що містять у своєму складі кодеїн

Міністерство охорони здоров’я України висловило занепокоєння ситуацією, що склалася у сфері рецептурного відпуску комбінованих лікарських засобів, що містять у своєму складі кодеїн

Міністерство охорони здоров’я України висловило занепокоєння ситуацією, що склалася у сфері рецептурного відпуску комбінованих лікарських засобів, що містять у своєму складі кодеїн.

Як повідомляє Міністерство внутрішніх справ, лікарські засоби, які містять кодеїн, активно використовуються наркозалежними особами для виготовлення наркотичних засобів та психотропних речовин амфетамінового ряду в побутових умовах, а також для немедичного вживання у великих кількостях для отримання стану наркотичної ейфорії.

Значного поширення серед наркозалежних осіб набув наркотичний засіб «дезоморфін», що вільно виготовляється в домашніх умовах із кодеїновмісних лікарських засобів, не потребуючи значних фінансових витрат. Упродовж 2014 року та І півріччя 2015 року підрозділами Експертної служби МВС було проведено 186 експертних досліджень особливо небезпечного наркотичного засобу, що містить «дезоморфін» (під час їх виконання досліджено 1 тис. 911 об’єктів) та 335 експертних досліджень (досліджено 6 тис. 582 об’єктів) за фактами вилучення лікарських препаратів, що містять у своєму складі кодеїн.

Засоби масової інформації періодично повідомляють про збільшення фактів відпуску з аптек комбінованих лікарських засобів, що містять у своєму складі кодеїн, без рецепту. Це свідчить про послаблення державного нагляду за відпуском, яке, в свою чергу, спричинене запровадженням мораторію на проведення перевірок підприємців Держлікслужбою. Мораторій діє з серпня 2014 року (ст. 31 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 16.01.2014 № 719-VII), який подовжений з січня 2015 року (пункт 8 Перехідних положень Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-VIII).

Міністерство охорони здоров’я України звернулось до Держлікслужби з проханням вжити заходів щодо посилення контролю за дотриманням порядку відпуску з аптечних закладів рецептурних комбінованих лікарських засобів, що містять у своєму складі кодеїн, та до Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України з проханням протягом найближчих двох місяців провести невідкладні перевірки аптечних закладів з того ж питання, із залученням у разі необхідності до таких перевірок спеціалістів Держлікслужби, та про результати повідомити Міністерство охорони здоров’я України.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128891

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді