А дарма: з 1 липня МОЗ обіцяє визначити офіційних провайдерів освітніх заходів, тож отримати бали буде вдвічі складніше. Покваптеся, до липня маєте право вносити в освітнє портфоліо інформацію про будь-які заходи.
Нагадаю, МОЗ змінив підхід до професійного розвитку медпрацівників. Із 2020-го лікарі повинні набирати щонайменше 50 балів БПР. Нащо це МОЗ? Поміркуємо разом.
Раніше за рік до атестації лікар проходив обов’язкові чотиритижневі курси — так званий передатестаційний цикл (ПАЦ). У період між ПАЦ він міг не брати участі в освітніх заходах. Три роки після атестації були часом «відпочинку» від професійного вдосконалення.
Стара система передбачала регламентований перелік видів навчання та не стимулювала лікарів удосконалюватися. БПР ставить інші пріоритети: зробити підвищення кваліфікації не формальністю, а способом здобути знання та навички, які допоможуть у роботі та зроблять лікаря конкурентоспроможним на ринку праці.
Нині лікар має право обирати тематику навчальних заходів незалежно від спеціальності, за якою атестується.
Якщо ви працюєте за декількома спеціальностями — не переймайтеся. Ви так само маєте щороку отримувати 50 балів БПР, а не 100 чи 150, як уже залякують коментатори із соцмереж.
Як бонус, процес атестації спростили: уже не потрібно подавати звіт про професійну діяльність за останні три роки і проходити співбесіду з комісією. Тож не бійтеся змін, спокійно працюйте за новими правилами. Бажаємо вищої категорії та приємного читання!
З повагою
головний редактор
Анна Леус