У мешканця Чернігівської області стався рецидив захворювання на тропічну малярію

Мешканець смт. Поборниця Коропського району Чернігівської області звернувся за медичною допомогою до лікаря-інфекціоніста Чернігівської міської лікарні № 2 зі скаргами на підвищення температури тіла до 41 °С, лихоманку, потовиділення та загальну слабкість. Хворого госпіталізували із діагнозом рецидив тропічної малярії

Мешканець смт. Поборниця Коропського району Чернігівської області звернувся за медичною допомогою до лікаря-інфекціоніста Чернігівської міської лікарні № 2 зі скаргами на підвищення температури тіла до 41 °С, лихоманку, потовиділення та загальну слабкість. Хворого госпіталізували із діагнозом рецидив тропічної малярії, при лабораторному обстеженні в крові пацієнта виявлені збудники тропічної малярії з високим рівнем паразитемії.

Хворий з початку жовтня 2014 року по кінець серпня 2015 року працював будівельником у Гвінеї. Але, проживаючи там протягом усього терміну роботи, протималярійні препарати для профілактики не приймав. Вперше захворів на тропічну малярію у Гвінеї, проходив курс лікування теж там.

Зараз хворому проводиться специфічне лікування антималярійними препаратами в інфекційному відділенні. Малярія — інфекційна хвороба, що передається від хворої до здорової людини через укуси комарів.

Прояви хвороби через їх різноманітність діагностувати може тільки лікар. Перед поїздкою в країни, ендемічні з малярії, необхідно звернутись до лікаря-інфекціоніста у поліклініці за місцем проживання для призначення курсу хіміопрофілактики.

Також треба подбати про захист від укусів комарів: ввечері і перед сходом сонця одягати вбрання, яке закривало б відкриті частини тіла, змастити їх засобами, що відлякують комарів. У приміщенні комарів знищують електрофумігаторами, інсектицидними аерозолями тощо.

Усім, хто впродовж останнього року-двох перебував у Туреччині, Єгипті, Тунісі, а також інших країнах Африканського континенту, рекомендується при будь-якому захворюванні, навіть із найменшим підвищенням температури тіла, негайно звернутись до лікаря.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128904

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді