Які ліки від раку отримають у регіонах цього місяця

За державний кошт закупили 29 позицій ліків за напрямом «Доросла онкологія». Найближчим часом ці препарати надійдуть до регіонів. Відповідні накази підписала міністерка МОЗ

Організація Crown Agents, яка закуповує ліки для МОЗ із 2015 року, завдяки прямим контрактам із виробниками та ефективним процедурам державних закупівель через спеціалізовані організації закупила ліки від раку в дорослих на суму 21 млн грн. У такий спосіб вдалося зекономити 28,5 млн грн від загального бюджету напряму 49 млн грн. Кошти спрямують на додаткові закупівлі інших медикаментів. Так ще більшій кількості пацієнтів стане доступним лікування.

Що змінилося в закупівлі лікарських засобів

Цього місяця в регіони направляють препарати з такими діючими речовинами:

Леналідомід
Іматініб
Амфотерицин B (ліпідний комплекс)
6-Меркаптопурін
Талідомід
Мітоксантрон
Метотрексат

Золедронова кислота
Кальцію фолінат
Ідарубіцин
Вінкристин
Ванкоміцин
Блеоміцин
Бортезоміб

Бендамустин
Тамоксіфен
Інтерферон-Альфа 2b
Паклітаксел
Летрозол
Капецитабін
Гемцитабін

У тендерах взяли участь компанії з України, Німеччини, Швейцарії, Франції, Великобританії тощо.

У держбюджеті — 2019 на закупівлі ліків передбачено 6,6 млрд грн, з них на напрям дорослої онкології — понад 1,3 млрд грн. Загалом сьогодні 90% препаратів за напрямом дорослої онкології купують дешевше, аніж у 2014 році. У 2020 році кошти, передбачені в держбюджеті на державні закупівлі ліків і медвиробів, суттєво зростуть — аж на 3,2 млрд грн (усього передбачено 9,77 млрд грн).

Довідка. Нещодавно в регіони розвезли партію препарату для лікування хворих із раком молочної залози — трастазумаб. Він доступний пацієнтам у медзакладах безплатно.

Торік МОЗ уперше вдалося сформувати номенклатури (перелік ліків, які закуповують через міжнародні організації) на наступний рік іще в грудні. Це дало змогу здійснити закупівлі в рекордно швидкі строки й отримати перші поставки ліків вже в липні.

За матеріалами МОЗ

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

ProZorro для закупівлі лікарських засобів

Наприкінці грудня розробники електронної системи ProZorro інтегрували її з Національним переліком основних лікарських засобів. Користь для замовників — очевидна. Це значно зменшує ризик помилитися під час закупівлі ліків і збільшує конкуренцію. Розглянемо, із чого все розпочалося й чому це так важливо.
1025

Реєстрація сільської амбулаторії в електронній системі: чи потрібно?

Дізнайтеся, чи повинен головний лікар сільської лікарської амбулаторії реєструвати заклад і себе в електронній системі. Які аспекти роботи з електронною системою залежать від організаційно-правової форми закладу та його юридичного статусу?
772

Закупівля лікарських засобів: практичні аспекти

Закупівля лікарських засобів проводиться відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922). Згідно з документом на замовника покладається обов’язок визначати предмет закупівлі відповідно до затвердженого Міністерством економічного розвитку наказу від 17.03.2016 № 454. Цей наказ встановлює порядок ідентифікації предмету закупівлі.
3474

Створення тендерного комітету в медичному закладі: основні вимоги

Для організації та проведення процедур закупівлі у медичному закладі має бути створено тендерний комітет або призначено уповноважену особу (осіб). Які вимоги на сьогодні висунуто до роботи тендерного комітету
3622

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді