Диференціація пенсій по-новому: проект закону

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення 7 лютого порекомендував прийняти за основу проект закону № 7273 про відновлення пенсійної справедливості. Які саме перерахунки пропонують – читайте в статті!

Основна рекомендаціїя Верховній Раді щодо цього закону – диференціювати розміри пенсій на основі страхового (медичного) стажу, а також розмірів сплачених внесків.

В цьому випадку величина оцінки одного року страхового стажу становитиме 1,35% та дасть змогу запровадити диференційовані величини оцінки періодів страхового стажу в залежності від наявного страхового стажу у таких розмірах:

1,35% - за загальний період участі в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування до 25 років;

1,5% - за період участі від 25 до 35 років;

2,2% - за період участі від 35 років. 

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Льготы в физиотерапии: пенсия, доплаты, отпуск

Читайте, какие льготы полагаются медицинской сестре физиотерапии, в каких случаях можно рассчитывать на сокращенную рабочую неделю и дополнительный отпуск и нужно ли проводить аттестацию рабочих мест.
7005

Пільгова пенсія медпрацівників психоневрологічного диспансерно-поліклінічного відділення

Чи передбачена пільгова пенсія медичним працівникам психоневрологічного відділення? Які види робіт вважають безпосереднім обслуговування хворих? Які нормативні акти врегульовують ці питання? Докладно відповідаємо у статті!
4771

Зарахування до медичного стажу періоду роботи психологом

З листа до редакції: «Лікар-терапевт 3 роки працювала на посаді психолога кардіологічної медико-соціальної експертної комісії обласного центру медико-соціальної експертизи. Чи можна зарахувати цей період до медичного стажу при оформленні пенсії?»
2596

Зарахування періодів роботи в окремих кабінетах закладу охорони здоров’я до стажу роботи у подвійному розмірі

У 2005 році Мінпраці спільно з МОЗ та Пенсійним фондом видав листа, згідно з яким періоди роботи працівників у кабінетах інфекційних захворювань, протитуберкульозному, наркологічному та психіатричному кабінетах зараховують до стажу роботи у подвійному розмірі. Однак у листі Пенсійного фонду, виданому у 2010 році, йдеться, що зарахування роботи у вказаних кабінетах у подвійному розмірі можливе тільки якщо вказані кабінети є окремими структурними підрозділами. Тож яким із цих нормативних документів слід керуватись?
5714

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді