Прогресивні зміни до постанови КМУ № 228 дають лікарням більше самостійності у господарюванні

Керівники медичних закладів всіх рівнів (окрім тих закладів, які напряму фінансують з держбюджету) отримали можливість гнучко використовувати свій бюджет та ефективно господарювати, визначаючи першочерговість витрат.

Це стало можливим завдяки ухваленню урядом змін до постанови КМУ «Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ» від 28.02.2002 № 228.

«По суті це означає для медичних закладів перехід на «глобальний бюджет», що дає можливість оперативно перерозподіляти кошти між статтями, ухвалювати гнучкіші і якісніші управлінські рішення. Зміни до постанови дадуть можливість пришвидчити оплату платіжних доручень в органах Казначейства, підвищити оперативність внесення змін до розпису асигнувань для розпорядників нижчого рівня, спростити порядок перерозподілу бюджетних коштів в частині внесення змін до планів використання бюджетних коштів, самостійно визначати першочерговість платежів», — наголосив заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Він нагадав, що аналогічний процес фінансування за скороченою економічною класифікацією був започаткований та апробований ще у 2012 році на «первинці» у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві.

У 2013 році позитивний досвід пілотних регіонів був поширений на заклади первинного рівня по всій Україні, а також на заклади вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) та екстреної медичної допомоги у пілотних Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві.

З огляду на доведену ефективність, МОЗ запропонувало поширити порядок фінансування за скороченою класифікацією видатків на медзаклади, що утримують за рахунок бюджетних коштів, незалежно від:

  • виду медичної допомоги, яку надає такий заклад;
  • рівня бюджету, з якого його фінансують.

Головним аспектом ефективності застосування скороченої економічної класифікації видатків, на думку заступника міністра, є підготовка передумов до фінансування за одиницю послуги (переходу від постатейного фінансування до системи оплати за надані послуги), а також навчання керівників та працівників фінансової служби самостійності, а отже, і відповідальності за використання коштів.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4789

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді