МОЗ затвердило дорожню карту та принципи першого компонента системи E-Health в Україні

22 грудня 2016 року представники МОЗ, державних і громадських організацій, а також учасники публічної ініціативи з електронізації сфери охорони здоров’я підписали другий Меморандум щодо співпраці зі створення системи E-Health в Україні.

Меморандум затверджує, зокрема, ключові принципи побудови першого електронного сервісу та дорожню карту створення системи E-Health.

Автори документа затверджують Технічні вимоги для створення пілотного мінімального життєздатного продукту (MVP) прозорої та ефективної електронної системи охорони здоров’я.

Продукт має забезпечити управління та адміністрування процесів, передбачених реформою фінансування первинної ланки системи охорони здоров’я в Україні, із дотриманням принципу «гроші йдуть за пацієнтом».

Відповідно до затвердженої дорожньої карти в Україні здійснюватимуть у чотири основні етапи створення та запровадження електронної системи охорони здоров’я в Україні у 2017-2018 роках:

Перший етап — створення MVP для підтримки реформи фінансування первинної ланки системи охорони здоров’я.

Другий етап — запровадження додаткових електронних інструментів для забезпечення процесу відшкодування вартості лікарських засобів (реімбурсації) та направлення пацієнта на діагностику.

Третій етап — розвиток E-Health шляхом створення нових інструментів для підтримки інших напрямів реформування системи охорони здоров’я.

Четвертий етап — розширення функціоналу, запровадження додаткових сервісів, які міститимуть медичну інформацію про пацієнта.

Меморандум підписали: в.о. міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун, заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, заступник голови Адміністрації Президента України Дмитро Шимків, заступник голови Державного агентства електронного урядування Андрій Піскун, голова правління Transparency International Україна Андрій Марусов, голова координаційної ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ Дмитро Шерембей та інші учасники публічної ініціативи з електронізації сфери охорони здоров’я.

Доктор Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я, зазначила, що створення системи E-Health є обов’язковою умовою реалізації глобальної реформи системи охорони здоров’я, концепцію якої днями затвердив Уряд.

«Це найбільш суттєва реформа за останні 25 років і навіть більше. Вона змінює всю логіку відносин між державою, лікарями і пацієнтами. Ми повинні рухатися швидко, щоб реформа була успішною. Дуже добре, що публічна ініціатива бере на себе відповідальність оперативно запропонувати МОЗ продукт, який забезпечить перші кроки реформи. А згодом дасть змогу побудувати глобальну систему E-Health в Україні», — повідомила Уляна Супрун.

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк підкреслив, що публічна ініціатива зробила величезний обсяг роботи за місяць з часу підписання першого Меморандуму: «Зараз ми вже підписуємо більш конкретні плани і вимоги до першого електронного продукту. Зі свого боку ми обіцяємо забезпечити необхідну підтримку і повне сприяння міністерства. У нас наразі єдина мета — вчасно розпочати реформу, і вже на першому етапі мати ефективний інструмент».

Дмитро Шимків, заступник голови Адміністрації Президента України, Секретар Національної ради реформ, нагадав, що сьогодні Україна є одним зі світових лідерів в IT: «Ми виготовляємо інноваційні продукти для закордонних компаній, у нас величезний об’єм експорту ІТ-послуг. Проте ми поки що мало застосовуємо цей величезний потенціал всередині країни. Зараз у нас є унікальна можливість побудувати найбільш сучасну, найбільш ефективну систему E-Health в світі. У нас все для цього є: є чудові ІТ-фахівці, є досвідчені лікарі, науковці. Тож треба просто взяти і зробити!».

Пілотну версію першого продукту планують розробити протягом двох місяців з моменту підписання Меморандуму.

Нагадаємо: підписання першого Меморандуму щодо намірів співпраці у побудові в Україні прозорої та ефективної електронної системи охорони здоров’я відбулось 25 листопада 2016 року у МОЗ.

Щоб долучитись до ініціативи, надішліть листа на адресу [email protected].

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді