Актуальні питання з автономізації медичних закладів

Профільний парламентський комітет з питань охорони здоров’я погодив до другого читання фінальний текст законопроекту щодо автономізації медичних закладів, який цілком відповідає позиції МОЗ.

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк за підсумками засідання Комітету ВР з питань охорони здоров’я зазначив:

«Це гарний приклад того, як налагоджується співпраця Комітету та МОЗ. Ми маємо надію, що багатостраждальний закон зусиллями наших депутатів нарешті буде ухвалений до кінця року».

Він нагадав, що законопроект був проголосований в першому читанні і відправлений на доопрацювання. За словами заступника міністра, МОЗ відстоювало два принципових питання: «По-перше, для нас важливим було визначення терміну реалізації закону — кінець 2018 року, — який би стимулював медзаклади здійснювати реорганізацію та перетворюватися на комунальні некомерційні підприємства. По-друге, МОЗ підтримало висновок Головного науково-експертного управління ВР щодо необхідності визначення терміну «медична послуга». На сьогоднішньому засіданні комітету обидва цих положення були враховані в тій редакції, яку підтримує МОЗ».

Нагадаємо, що основною метою законопроекту «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров’я» (№ 2309 а-д) є реформування організаційно-правового статусу закладів охорони здоров’я та їх фінансування.

Документом встановлено спрощений порядок реорганізації закладів охорони здоров’я — державних та комунальних установ у казенні підприємства та комунальні некомерційні підприємства, зокрема, порядок переоформлення ліцензій, інших дозвільних документів. Крім того, встановлено низку стимулів, в т. ч. фінансових, для реорганізації закладів охорони здоров’я — державних та комунальних установ у казенні підприємства та комунальні некомерційні підприємства. При цьому відповідно до статті 49 Конституції України існуюча мережа державних та комунальних закладів охорони здоров’я не може бути скорочена. Відповідно згідно із законопроектом державні та комунальні заклади охорони здоров’я будуть залишатись у державній та комунальній власності та не будуть підлягати приватизації.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4789

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді