Новий проект щодо поліпшення охорони материнства і дитинства в Україні

Аби поліпшити знання громадськості про репродуктивне здоров'я та здоров'я матері і дитини, в Україні запроваджується новий інформаційний проект «Комунікації у сфері репродуктивного здоров’я і здоров’я матері та дитини».

Охорона материнства і дитинства є однією з важливих складових державної політики України. Протягом 2012 року було проведено широкомасштабне дослідження щодо виявлення  основних проблем здоров’я матерів і дітей в Україні.

Як виявилось, небажаний досвід вагітності мала кожна п’ята українка, а обов’язковий профілактичний гінекологічний огляд 1-2 рази на рік проводить лише 62% жінок.

Задля поліпшення освіченості громадськості з питань репродуктивного здоров’я та здоров’я матері і дитини, 29 квітня 2013 року у Києві був підписаний Меморандум про співпрацю між представниками Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ), Національного проекту «Нове Життя», ЮНІСЕФ та Швейцарської агенції розвитку та співробітництва — ШАРС (SDC) в Україні.

Окрім цього, в Україні запроваджується новий інформаційний проект «Комунікації у сфері репродуктивного здоров’я і здоров’я матері та дитини». Найбільше уваги привертатиметься до наступних пунктів:

1)      навчання сімейних лікарів, акушерів-гінекологів жіночих консультацій;

2)      поліпшення навичок медичних працівників з консультування пацієнтів щодо планування вагітності, безпечної вагітності та пологів;

3)      поліпшення знань населення щодо небезпечних ознак протягом вагітності.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128855

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10326

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді