Хмельниччина звітувала про виконання загальнодержавних заходів протидії ВІЛ та туберкульозу

На черговій апаратній нараді Держслужби України соцзахворювань про основні досягнення та труднощі у процесі виконання загальнодержавних заходів протидії ВІЛ та туберкульозу звітували представники Хмельницької області.

На черговій апаратній нараді Держслужби України соцзахворювань про основні досягнення та труднощі у процесі виконання загальнодержавних заходів протидії ВІЛ та туберкульозу звітували представники Хмельницької області, яка, до речі, є регіоном з відносно благополучною епідемічною ситуацією.

Для тих хворих на туберкульоз, стосовно яких судом ухвалено рішення про обов’язкову госпіталізацію, в області створено спеціальне відділення для лікування. Окрім цього, в останні роки на Хмельниччині була проведена реорганізація ліжкового фонду обласного протитуберкульозного диспансеру відповідно до сучасних вимог, у результаті якої було оптимізовано малоефективні відділення та палати.

У Хмельницькій області також заплановано будівництво нового відділення для хворих з хіміорезистентним туберкульозом в облтубдиспансері, що цілком відповідатиме вимогам та стандартам інфекційного контролю. Нинішнє відділення після реконструкції буде реорганізовано у відділення паліативного лікування.

У 2013 році було відкрито шість додаткових пунктів отримання антиретровірусної терапії для ВІЛ-інфікованих осіб. Для запобігання поширення інфекції,  в області щомісячно здійснюється порівняння всіх випадків нововиявленого туберкульозу і ВІЛ-інфекції між лікарями-інфекціоністами і фтизіатрами для своєчасного виявлення випадків ВІЛ-асоційованого туберкульозу.

На Хмельниччині постійно зростає кількість скринінгових  обстежень на антитіла до ВІЛ. У 2012 році в області проведено 95,6 тисяч обстежень,  лабораторією Центру СНІД проведено 56,6 тисяч досліджень, що на 2% більше ніж торік. Також 100% вагітних обстежуються на ВІЛ-інфекцію. Показник передачі ВІЛ від матері до дитини у 2012 році за даними обстеження складає 0%.  Зменшено частку нових випадків інфікування ВІЛ осіб у віці 15–24 років — (2007 рік — 20,6%, 2010 рік — 11,8%, 2012 рік — 6,8%).

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
51219

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3480

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді