Хмельниччина звітувала про виконання загальнодержавних заходів протидії ВІЛ та туберкульозу

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

На черговій апаратній нараді Держслужби України соцзахворювань про основні досягнення та труднощі у процесі виконання загальнодержавних заходів протидії ВІЛ та туберкульозу звітували представники Хмельницької області.

На черговій апаратній нараді Держслужби України соцзахворювань про основні досягнення та труднощі у процесі виконання загальнодержавних заходів протидії ВІЛ та туберкульозу звітували представники Хмельницької області, яка, до речі, є регіоном з відносно благополучною епідемічною ситуацією.

Для тих хворих на туберкульоз, стосовно яких судом ухвалено рішення про обов’язкову госпіталізацію, в області створено спеціальне відділення для лікування. Окрім цього, в останні роки на Хмельниччині була проведена реорганізація ліжкового фонду обласного протитуберкульозного диспансеру відповідно до сучасних вимог, у результаті якої було оптимізовано малоефективні відділення та палати.

У Хмельницькій області також заплановано будівництво нового відділення для хворих з хіміорезистентним туберкульозом в облтубдиспансері, що цілком відповідатиме вимогам та стандартам інфекційного контролю. Нинішнє відділення після реконструкції буде реорганізовано у відділення паліативного лікування.

У 2013 році було відкрито шість додаткових пунктів отримання антиретровірусної терапії для ВІЛ-інфікованих осіб. Для запобігання поширення інфекції,  в області щомісячно здійснюється порівняння всіх випадків нововиявленого туберкульозу і ВІЛ-інфекції між лікарями-інфекціоністами і фтизіатрами для своєчасного виявлення випадків ВІЛ-асоційованого туберкульозу.

На Хмельниччині постійно зростає кількість скринінгових  обстежень на антитіла до ВІЛ. У 2012 році в області проведено 95,6 тисяч обстежень,  лабораторією Центру СНІД проведено 56,6 тисяч досліджень, що на 2% більше ніж торік. Також 100% вагітних обстежуються на ВІЛ-інфекцію. Показник передачі ВІЛ від матері до дитини у 2012 році за даними обстеження складає 0%.  Зменшено частку нових випадків інфікування ВІЛ осіб у віці 15–24 років — (2007 рік — 20,6%, 2010 рік — 11,8%, 2012 рік — 6,8%).

Безперервний професійний розвиток медичних сестер у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритми визначення групи крові

Скачайте алгоритми визначення групи крові. Докладні інструкції враховують необхідне обладнання, документацію та правила техніки безпеки
106657

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді