В Україні вводиться маркування лікарських засобів

Вчора, 4 липня, відбулась публічна апробація автоматизованої системи обігу лікарських засобів. Така система дозволить усунути проблему фальсифікації ліків.

Задля усунення проблеми фальсифікації лікарських засобів, унеможливлення потрапляння їх у легальну мережу постачання в Україні планують ввести автоматизовану систему обігу лікарських засобів. Публічна апробація такої системи відбулась вчора, 4 липня, у Державній службі України з лікарських засобів (Держлікслужбі).

Система передбачає нанесення на упаковку кожного лікарського засобу унікального двовимірного коду стандарту GS1 ECC200. Унікальне маркування ліків дозволить  відстежити та ідентифікувати походження препарату.

Таку систему вирішення проблеми фальсифікації ліків Україна запроваджує паралельно з Європейським Союзом (ЄС). Так само, як і ЄС, Україна планує реалізувати автоматизований обіг лікарських засобів до 2017 року. У Європейському Союзі з січня 2013 року вже діє відповідна директива, за якою виробник зобов’язаний промаркувати унікальним кодом усі рецептурні лікарські засоби.

Автоматизована система обігу лікарських засобів в Україні розробляється та впроваджується Держлікслужбою України, яка тісно співпрацює з Європейським Директоратом з якості лікарських засобів та охорони здоров’я Ради Європи (EDQM) відповідно до Меморандуму про співпрацю.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
6249

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
22043

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4789

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді