Проект «Підвищення ролі громадянського суспільства: від патерналізму до активної участі» завершено

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Проект «Підвищення ролі громадянського суспільства: від патерналізму до активної участі» дійшов свого кінця. Метою проекту, який тривав 2 роки, було зміцнення співпраці держави та громадянського суспільства у напрямку поліпшення соціальних прав вразливих груп населення. Зокрема, це сприяння змінам у системі охорони здоров’я задля припинення епідемії ВІЛ/СНІДу.

23-24 липня 2013 року відбулась підсумкова конференція проекту «Підвищення ролі громадянського суспільства: від патерналізму до активної участі». Проект, який тривав 2 роки, реалізувався згідно з грантовою угодою між Європейським Союзом та Всеукраїнською благодійною організацією «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

Одним з головних компонентів проекту було створення платформи співпраці у межах громадянського суспільства, тобто неурядових організацій які працюють у цій галузі, а також забезпечення участі приватного сектора.

Прозорість та чітка звітність процесу закупівель, поліпшений інформаційний потік щодо захисту прав представників  уразливих груп, посилення їх мобілізації — все це складові проекту, який за 2 роки охопив собою усі 27 регіонів України.

За цей час було проведено спеціальне навчання та консультації для уразливих груп населення. Окремо було проведено заходи щодо активізації діяльності громадських угрупувань на місцях, надання їм методичної та організаційної допомоги у питанні співпраці з державними установами, захисту прав та інтересів ВІЛ-інфікованих громадян, адвокації процесів діагностики та лікування.

Окрім цього було проведено низку круглих столів зустрічей та тренінгів у семи регіонах країни, з приводу участі громадськості в роботі обласних рад з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, правових аспектів захисту прав та інтересів ВІЛ-інфікованого населення, а також представників груп ризику.

Також, у межах проекту був створений методичний посібник «Алгоритм ведення випадків за порушення прав людей, які живуть з ВІЛ на доступ до медичних послуг», де визначені шляхи подолання ситуацій, коли порушуються права ВІЛ-інфікованих осіб, насамперед в процесі отримання ними медичних послуг.

Безперервний професійний розвиток медичних сестер у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритми визначення групи крові

Скачайте алгоритми визначення групи крові. Докладні інструкції враховують необхідне обладнання, документацію та правила техніки безпеки
105442

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді