7 жовтня в ефірі радіостанції «Промінь» заступник директора Департаменту роботи з персоналом, освіти та науки Міністерства охорони здоров’я України Олександр ВОЛОСОВЕЦЬ розповів про перспективи та проблеми професії лікаря у нашій державі.
«Суспільство повинно повернутися обличчям до лікарського і сестринського загалу, і бачити в них ту людину, яка прийде вчасно на порятунок», — зазначив Олександр ВОЛОСЛОВЕЦЬ. Він додав, що перш за все мова йде про створення системи місцевих стимулів для медичних працівників у регіонах. Наприклад, створення належних умов для праці і надання житла молодим спеціалістам, яких направили працювати у сільській місцевості.
Окремо Олександр ВОЛОСОВЕЦЬ розглянув питання дефіциту лікарів в нашій країні. За його словами зараз у країні не вистачає 20 тисяч лікарів. Особливо гострою є проблема з вузькими спеціалістами. Саме для цього запроваджена системна реформа галузі, після якої 80% звернень наших громадян буде обслуговуватись сімейним лікарем.
Дефіцит медичних кадрів спричинюється недостатнім рівнем соціального захисту лікарів, зазначив посадовець. З системи охорони здоров’я України щорічно вибуває до 3,5 тисячі лікарів, п’ята частина медичного персоналу — люди пенсійного і передпенсійного віку, багато спеціалістів емігрують.
При цьому Олександр ВОЛОСОВЕЦЬ наголосив, що рівень підготовки молодих спеціалістів в Україні є досить високим. Вже 10 років в Україні працює система європейської підготовки, випускники вітчизняних вузів отримують європейські додатки до дипломів, які визнаються в кращих світових медичних закладах.