«В Україні не вистачає 20 тисяч лікарів», — Олександр ВОЛОСОВЕЦЬ

7 жовтня в ефірі радіостанції «Промінь» заступник директора Департаменту роботи з персоналом, освіти та науки Міністерства охорони здоров’я України Олександр ВОЛОСОВЕЦЬ розповів про перспективи та проблеми професії лікаря у нашій державі.

7 жовтня в ефірі радіостанції «Промінь» заступник директора Департаменту роботи з персоналом, освіти та науки Міністерства охорони здоров’я України Олександр ВОЛОСОВЕЦЬ розповів про перспективи та проблеми професії лікаря у нашій державі.

«Суспільство повинно повернутися обличчям до лікарського і сестринського загалу, і бачити в них ту людину, яка прийде вчасно на порятунок», — зазначив Олександр ВОЛОСЛОВЕЦЬ. Він додав, що перш за все мова йде про створення системи місцевих стимулів для медичних працівників у регіонах. Наприклад, створення належних умов для праці і надання житла молодим спеціалістам, яких направили працювати у сільській місцевості.

Окремо Олександр ВОЛОСОВЕЦЬ розглянув питання дефіциту лікарів в нашій країні. За його словами зараз у країні не вистачає 20 тисяч лікарів. Особливо гострою є проблема з вузькими спеціалістами. Саме для цього запроваджена системна реформа галузі, після якої 80% звернень наших громадян буде обслуговуватись сімейним лікарем.

Дефіцит медичних кадрів спричинюється недостатнім рівнем соціального захисту лікарів, зазначив посадовець. З системи охорони здоров’я України щорічно вибуває до 3,5 тисячі лікарів, п’ята частина медичного персоналу — люди пенсійного і передпенсійного віку, багато спеціалістів емігрують.

При цьому Олександр ВОЛОСОВЕЦЬ наголосив, що рівень підготовки молодих спеціалістів в Україні є досить високим. Вже 10 років в Україні працює система європейської підготовки, випускники вітчизняних вузів отримують європейські додатки до дипломів, які визнаються в кращих світових медичних закладах. 

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
21708

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4658

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію, як мінімізувати ризик алергічної реакції унаслідок застосування антибіотиків і чи доцільно проводити пробу на індивідуальну чутливість до ЛЗ
119839

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді