Клінічні дослідження в Україні: оформлення договорів і формування бюджету

21 жовтня 2013 в Києві відбувся семінар, присвячений темі «Клінічні дослідження в Україні: оформлення договорів і формування бюджету». Особливу увагу було приділено питанню клінічних досліджень в Україні та пов’язаних з цим фінансово-податкових аспектів.

21 жовтня 2013 року в Києві відбувся семінар, присвячений темі «Клінічні дослідження в Україні: оформлення договорів і формування бюджету». Організатори семінару:  Адвокатське об’єднання Arzinger  та Європейська Бізнес Асоціація. У заході взяли участь представники напряму «Експертус Охорона здоров’я», представники лікувально-профілактичних та наукових установ, фармацевтичних компаній, контрактних дослідницьких організацій та інших сторін, задіяних у процесі організації та проведення клінічних досліджень.

Понад 100 учасників, які взяли участь у семінарі, отримали актуальну інформацію про тенденції розвитку галузі клінічних досліджень в Україні та світі, а також рекомендації щодо договірного оформлення і формування бюджету клінічних досліджень.

Експерти підкреслили, що проведення міжнародних клінічних досліджень має ряд переваг, як, в першу чергу, для пацієнтів, лікувально-профілактичних установ, медиків, так і для держави в цілому. Було зазначено, що більшість західних країн докладають зусиль щодо збільшення привабливості країни для спонсорів клінічних досліджень. Наприклад, в Бельгії діє державна програма підтримки науково-дослідної діяльності, а у Великобританії створено Інститут з клінічних досліджень. У Португалії, Іспанії та Австрії в 2013 році були прийняті нові закони, які значно покращують процедури проведення клінічних досліджень на території цих держав, а також скорочують терміни для проходження реєстрації та ввезення препаратів.

Особливу увагу було приділено питанню клінічних досліджень в Україні та пов’язаних з цим фінансово-податкових аспектів. Також доповідачі надали практичні рекомендації з приводу належної організації цих процесів.

Було зазначено, що головними проблемами договірного оформлення клінічних досліджень є відсутність методики витрат лікувально-профілактичних установ, питання нарахування ПДВ на незареєстровані лікарські засоби.

Найбільшу увагу було приділено питанням предмету договорів і зобов’язань сторін, а також іншим важливим положенням договорів.

На завершення семінару організатори закликали присутніх задавити питання на обговорення і висловили готовність відстоювати інтереси сторін, задіяних у процесі організації та проведення клінічних досліджень в Україні.

Ознайомтесь з методичними матеріалами семінару:

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128867

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10329

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді