Клінічні дослідження в Україні: оформлення договорів і формування бюджету

21 жовтня 2013 в Києві відбувся семінар, присвячений темі «Клінічні дослідження в Україні: оформлення договорів і формування бюджету». Особливу увагу було приділено питанню клінічних досліджень в Україні та пов’язаних з цим фінансово-податкових аспектів.

21 жовтня 2013 року в Києві відбувся семінар, присвячений темі «Клінічні дослідження в Україні: оформлення договорів і формування бюджету». Організатори семінару:  Адвокатське об’єднання Arzinger  та Європейська Бізнес Асоціація. У заході взяли участь представники напряму «Експертус Охорона здоров’я», представники лікувально-профілактичних та наукових установ, фармацевтичних компаній, контрактних дослідницьких організацій та інших сторін, задіяних у процесі організації та проведення клінічних досліджень.

Понад 100 учасників, які взяли участь у семінарі, отримали актуальну інформацію про тенденції розвитку галузі клінічних досліджень в Україні та світі, а також рекомендації щодо договірного оформлення і формування бюджету клінічних досліджень.

Експерти підкреслили, що проведення міжнародних клінічних досліджень має ряд переваг, як, в першу чергу, для пацієнтів, лікувально-профілактичних установ, медиків, так і для держави в цілому. Було зазначено, що більшість західних країн докладають зусиль щодо збільшення привабливості країни для спонсорів клінічних досліджень. Наприклад, в Бельгії діє державна програма підтримки науково-дослідної діяльності, а у Великобританії створено Інститут з клінічних досліджень. У Португалії, Іспанії та Австрії в 2013 році були прийняті нові закони, які значно покращують процедури проведення клінічних досліджень на території цих держав, а також скорочують терміни для проходження реєстрації та ввезення препаратів.

Особливу увагу було приділено питанню клінічних досліджень в Україні та пов’язаних з цим фінансово-податкових аспектів. Також доповідачі надали практичні рекомендації з приводу належної організації цих процесів.

Було зазначено, що головними проблемами договірного оформлення клінічних досліджень є відсутність методики витрат лікувально-профілактичних установ, питання нарахування ПДВ на незареєстровані лікарські засоби.

Найбільшу увагу було приділено питанням предмету договорів і зобов’язань сторін, а також іншим важливим положенням договорів.

На завершення семінару організатори закликали присутніх задавити питання на обговорення і висловили готовність відстоювати інтереси сторін, задіяних у процесі організації та проведення клінічних досліджень в Україні.

Ознайомтесь з методичними матеріалами семінару:

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
51221

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3480

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді