Чи будуть внесені зміни до закону «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині»?

На сьогодні в Україні проводиться близько 70-80 трансплантацій нирки на рік, 12-15 трансплантацій печінки, а пересадка серця за 20 років була виконана лише восьми пацієнтам.

4 листопада 2013 року у Міністерстві охорони здоров’я України відбувся брифінг з нагоди десятої річниці від дня першої успішної пересадки серця в Україні. У події взяли участь заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр ТОЛСТАНОВ, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Хірургія серця і магістральних судин» МОЗ України, директор Київського міського центру серця Борис ТОДУРОВ та Едуард СОКОЛОВ — пацієнт, який десять років живе з пересадженим серцем.

Варто зауважити, що подібні заходи, зокрема круглі столи з питань розвитку та реформування трансплантаційної служби України, ініційовані з метою внесення змін до Закону України «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині» й формування концепції розвитку трансплантаційної служби України.

Під час брифінгу Олександр ТОЛСТАНОВ зазначив, що у кожному регіоні України було проведено масштабну роботу щодо визначення думки населення з питань трансплантології. Зокрема були проведені опитування та трансльовано ряд телевізійних програм.

Окрім цього заступник Міністра охорони здоров’я України зауважив, що однією з головних проблем є відсутність юридичного та правового забезпечення трансплантології.

На сьогодні в Україні проводиться близько 70-80 трансплантацій нирки на рік, 12-15 трансплантацій печінки, а пересадка серця за 20 років була виконана лише восьми пацієнтам. Водночас потреба в трансплантації органів громадянам України на сьогодні становить 2 000 пересадок нирки на рік, 1 500 пересадок печінки та близько 1000 пацієнтів щороку потребують трансплантації серця.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128867

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10329

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді