Міністерство охорони здоров’я України пропонує заборонити приватну медичну практику

Експерти Міністерства охорони здоров’я України зазначають, що на сьогодні контролюючі органи не можуть об’єктивно та у повному обсязі оцінити відповідність вимогам галузевого законодавства діяльність приватних підприємців.

Для забезпечення прав та підвищення безпеки обслуговування населення Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) пропонує ввести заборону фізичним особам-підприємцям здійснювати господарську діяльність з медичної практики за тридцятьма лікарськими спеціальностями. Про це йдеться мова в Інформаційно-аналітичному бюлетені КМУ.

Ця заборона стосується, зокрема, таких профільних напрямів, як «анестезіологія», «дитяча анестезіологія», «дитяча гінекологія», «дитяча нейрохірургія», «інфекційні хвороби», «медицина невідкладних станів», «нейрохірургія», «онкологія», «онкогінекологія», «онкохірургія», «ортопедія і травматологія», «променева терапія», «рентгенологія», «трансплантологія», «токсикологія», «хірургія», «хірургія серця і магістральних судин».

Експерти МОЗ зазначають, що чинні на сьогодні ліцензійні умови провадження господарської діяльності з медичної практики не дозволяють контролюючим органам повною мірою оцінити відповідність вимогам галузевого законодавства діяльність приватних підприємців. Окрім цього, неможливо об’єктивно перевірити наявність у заявників необхідної матеріально-технічної бази, можливість використання ними сучасних технологій, а також забезпечити права і безпеку пацієнтів.

Тому існує гостра потреба посилити вимоги і заходи до фізичних осіб, які здійснюють приватну медичну практику, а також обмежити їх можливості в цій сфері для забезпечення повноцінного і ефективного контролю з боку держави.

Нагадаємо, що на кінець 2012 року кількість діючих ліцензій МОЗ на проведення господарської діяльності з медичної практики становила близько 18 тисяч.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128867

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10330

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді