Концепція інформаційної системи «ВІЛ-інфекція в Україні»

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Система стане основою для створення системи автоматизованого збору, збереження, оброблення та передачі даних про епідемії ВІЛ-інфекції.

В Україні розроблено та затверджено Концепцію інформаційної системи «ВІЛ-інфекція в Україні», яка стане основою для створення системи автоматизованого збору, збереження, оброблення та передачі даних про епідемії ВІЛ-інфекції. Це регламентується наказом Держслужби України соцзахворювань «Про затвердження концепції інформаційної системи «ВІЛ-інфекція в Україні» від 19.11.2013 № 89.

Система забезпечуватиме інформаційний супровід заходів протидії епідемії. Основні функції інформаційної системи: збір та зберігання даних, їх адаптування та оновлення, а також статистичний, аналітичний та математичний аналіз, поширення інформації, створення електронних версій документів, таких як: картки пацієнтів, облікові журнали, статистичні звіти, акти інвентаризації тощо.

Формування даних відбуватиметься відповідно до існуючих звітно-облікових форм, які застосовуються фахівцями у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу. Базовою одиницею обліку даних у реєстрі ВІЛ-інфікованих осіб є облікова картка пацієнта, підставою для створення якої є підтвердження діагнозу ВІЛ-інфекції.

Управління інформацією здійснюватиметься на трьох рівнях: національному, регіональному та локальному. Тому організаційною основою системи стане залучення усіх рівнів управління та надання медичної допомоги. Залежно від рівня опрацювання та використання інформації в системі розрізнятимуть персональні, персоніфіковані, знеособлені та не персональні дані.

На певному етапі відбуватиметься знеособлення персональної інформації задля забезпечення принципів нерозголошення діагнозу ВІЛ-інфекції у людини. Тому кожному пацієнту система призначатиме ідентифікатор – унікальний код, який є технологічною основою для знеособлення даних. Цей код передбачає ідентифікацію особи лише фахівцями того закладу, який є розпорядником відповідних даних, тобто фахівці якого встановлювали діагноз та забезпечують відповідне лікування пацієнта.

Впровадження інформаційної системи «ВІЛ-інфекція в Україні» забезпечуватиме Держслужба України соцзахворювань із залученням фахівців ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України».

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритми визначення групи крові

Скачайте алгоритми визначення групи крові. Докладні інструкції враховують необхідне обладнання, документацію та правила техніки безпеки
104556

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді