Імунотерапія раку — головний науковий прорив року

Крім цього в десятку наукових проривів року увійшли технології, які роблять тканини мозку прозорими для дослідників та технології вирощування штучних органів.

Імунотерапія раку зайняла перший щабель у списку наукових проривів 2013 року. Про це повідомляють іноземні ЗМІ з посиланням на видання «Science».

Метод імунотерапії припускає, що при лікуванні вплив ведеться не на саму пухлину, а на імунну систему пацієнта. Лімфоцити знищують клітини пухлини без застосування звичайних для хіміотерапії лікарських засобів. Поки методика застосовується тільки для деяких видів раку.

Крім цього в десятку наукових проривів року увійшли технології, які роблять тканини мозку прозорими для дослідників, технології вирощування штучних органів, досліди, що відкрили роль сну в очищенні мозку від токсинів, клонування ембріонів людини та інше.

Список найбільш значущих досягнень року публікується журналом «Science» не вперше. Наприклад, в 2012 році найбільш значущим досягненням стало відкриття бозона Хіггса.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128871

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10335

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді