З першого березня подешевшала закупівля ліків для хворих на цукровий діабет

Відтак, з 1 березня поточного року в Україні було введено в обіг препарати інсулінів, що закуплені по референтним цінам.

Таке нововведення було закріплено постановою Кабінету Міністрів України (КМУ) «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну» від 14.08.2013 № 732, розробленого Міністерством охорони здоров’я України (МОЗ) за участю Держпідприємництва, Держлікслужби, фармацевтичних асоціацій та представника Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в Україні.

Документом встановлено, що закупівельна ціна на інсулін не може перевищувати граничний рівень оптово-відпускних цін на такі препарати. Граничний рівень розраховується на основі порівняльних цін на аналогічні препарати в Болгарії, Молдові, Польщі, Словацькій Республіці та Чехії. Якщо відповідний препарат не представлений на ринку в цих країнах, порівняльна (референтна) ціна формується з урахуванням цін на такі препарати, встановлених в Латвії, Угорщині та Сербії.

Граничний рівень цін нещодавно був закріплений наказом МОЗ «Про затвердження граничних рівнів оптово-відпускних цін на препарати інсуліну» від 30.01.2014 № 89.

Відтак, з 1 березня поточного року в Україні було введено в обіг препарати інсулінів, що закуплені по референтним цінам.

Нагадаємо, що раніше закупівля препаратів інсуліну здійснювалася за цінами значно вищими у порівнянні з рівнем цін на ці ж препарати в інших подібних до України державах. У зв’язку з цим виникла нагальна потреба приведення цін на інсуліни в Україні до європейського рівня.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
21554

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4618

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію, як мінімізувати ризик алергічної реакції унаслідок застосування антибіотиків і чи доцільно проводити пробу на індивідуальну чутливість до ЛЗ
119698

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді