У Міністерстві охорони здоров’я України обговорили проблеми вітчизняної фармацевтичної галузі

Головними питаннями наради стали запровадження ПДВ на лікарські засоби та оновлення Закону України «Про лікарські засоби».

4 квітня 2014 року у Кабінеті Міністрів України відбулась нарада, присвячена проблемним питанням вітчизняної фармацевтичної галузі.

Головною темою наради стало питання запровадження ПДВ на лікарські засоби за ставкою 7%.  Під час наради було наголошено, що фармацевти готові тимчасово «заморозити» ціни на ліки першої необхідності, адже доступність, якість та безперебійність постачання лікарських засобів мають бути гарантовані будь-якою ціною. Про це зауважив Віце-прем’єр-міністр України Олександр СИЧ.

Окремо мова йшла про доопрацювання Закону України «Про лікарські засоби», прообразом якого візьмуть європейське законодавство у фармацевтичній галузі. Міністр охорони здоров’я України Олег МУСІЙ зазначив, що з цього тижня буде створена робоча група Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ) з опрацювання нового закону «Про лікарські засоби», який на 80-90% буде базуватися на відповідному Європейському законі — Директиві 2001/83/ЕС.

У питанні ж щодо ПДВ на лікарські засоби позиція МОЗ України залишається сталою: норма 7% ПДВ за першим ввезенням (на митну територію України) або першим відпуском з українського заводу має бути введена з 1 січня 2015 р. У випадку ж неможливості такого відтермінування, щонайменший період введення цієї податкової новації має становити, відповідно до чинного українського податкового законодавства, півроку: коротший період є неприйнятним.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128884

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10341

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді