У Міністерстві охорони здоров’я України розглянули можливі варіанти зниження цін на лікарські засоби

Зокрема розгадається варіант введення референтного ціноутворення на ліки та укладання контрактів із безпосередньо виробниками лікарських засобів.

Проблема різкого підвищення цін на лікарські засоби є надзвичайно актуальною. Адже через податкове навантаження та девальвацію національної валюти український фармацевтичний ринок дестабілізувався. Саме про це йшла мова під час зустрічі Міністра охорони здоров’я України Олега МУСІЯ з провідними фармацевтичними виробниками та пацієнтськими організаціями.

Одним із варіантів виходу з «фармацевтичної кризи» Міністр охорони здоров’я назвав введення із липня 2014 року референтного ціноутворення на ліки, що відпускаються за рецептами.

Також Міністр запропонував фармвиробникам розглянути можливість застосування механізму донації, коли частину продукції учасники тендеру надають як благодійну допомогу. Але перед цим, на його переконання, необхідно чітко опрацювати правові засади застосування цього механізму при держзакупівлях.

Окремо Олег МУСІЙ зазначив, що з 2015 року планується переорієнтація державних закупівель  на укладання довгострокових контрактів саме з виробниками лікарських засобів, а не з дистриб’юторами. На думку Міністра охорони здоров’я України такий крок допоможе зекономити близько 7% вартості, які дистриб’ютори витрачають на своє утримання.

Зі свого боку 66 пацієнтських та громадських організацій запропонували свої рецепти здешевлення ліків, що закуповуються за державний кошт:

  • фіксація ціни лікарських засобів на рівні 2013 року;
  • благодійна допомога;
  • безкоштовна поставка ліків для потреб пацієнтів.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
21823

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4697

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді