Черкаські лікарі прозвітували про організацію роботи реабілітації інвалідів

Відбулося засідання колегії Департаменту охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації під керівництвом виконуючого обов’язки директора Департаменту Олега Найдана.

Відбулося засідання колегії Департаменту охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації під керівництвом виконуючого обов’язки директора Департаменту Олега НАЙДАНА.

Розглядалися питання щодо результатів роботи з реабілітації інвалідів, стан виконання в лікувально-профілактичних закладах області індивідуальних програм реабілітації інвалідів, заходи щодо їх удосконалення у відповідних медичних закладах.

Головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я ОДА з питань медико-соціальної реабілітації відзначила, що головним закладом, який займається складанням індивідуальних програм для реабілітації інвалід є Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи.

За словами спеціаліста, до індивідуальних програм реабілітації було включено:

  • рекомендації з диспансерного нагляду і лікування (100%);
  • заходи реконструктивної хірургії (5,5%);
  • протезно-ортопедична допомога (9,3%);
  • санаторно-курортне лікування (18,5%);
  • забезпечення технічними засобами реабілітації (29,7%);
  • соціальна реабілітація (35 %).

Показник виконання індивідуальних програм реабілітації був зумовлений особливостями регіонів, наявності мережі реабілітаційних закладів, а головне, організацією реабілітаційного процесу на рівні міжвідомчих відносин (наявність реабілітаційних рад при обласному відділі охорони здоров’я, тісна співпраця із закладами соціального забезпечення, протезними підприємствами та іншими учасниками реабілітаційного процесу).

На заході зазначили, що поліпшити надання реабілітаційних послуг можна, запровадивши посаду соціального реабілітолога. Таким спеціалістом може стати медична сестра з базовою вищою освітою, яка б відповідала за реабілітаційний процес та ведення відповідної документації, взаємодію всіх зацікавлених сторін реабілітаційного процесу та обміну інформацією.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
21705

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4657

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію, як мінімізувати ризик алергічної реакції унаслідок застосування антибіотиків і чи доцільно проводити пробу на індивідуальну чутливість до ЛЗ
119837

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді