У Міністерстві охорони здоров’я України обговорили питання виявлення у пацієнтів вірусних гепатитів

За статистичними даними близько 40% пацієнтів з ВГС потрапляють до спеціаліста вже з термінальною стадією захворювання, коли допомогти їм вже і важче, і лікування коштує значно дорожче.

У Міністерстві охорони здоров’я України (МОЗ) відбулась відеоконференція, присвячена питанням профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів. У заході взяли участь лікарі первинної (сімейні лікарі) та вторинної (інфекціоністи) ланок майже з усіх регіонів України.

Головна увага була зосереджена на тому, що ланка первинної медичної допомоги надзвичайно важлива для якісного надання допомоги пацієнтам з вірусними гепатитами. Мова йшла про те, що саме сімейний лікар першим оглядає пацієнта, а отже важливо, що б лікар первинної ланки зміг вчасно виявити захворювання.

За словами головного позаштатного спеціаліста МОЗ за спеціальністю «Інфекційні хвороби» Ольги ГОЛУБОВСЬКОЇ, значна кількість пацієнтів запускають хворобу до стадій, коли її вже не можна вилікувати. За статистичними даними близько 40% пацієнтів з ВГС потрапляють до спеціаліста вже з термінальною стадією захворювання, коли допомогти їм вже і важче, і лікування коштує значно дорожче.

Під час відеоконференції директор ВГО «Зупинимо гепатит» Дмитро КОВАЛЬ наголосив, що для ефективної реалізації програми боротьби з гепатитами в Україні потрібна допомога і злагоджена робота лікарів усіх рівнів. «На первинному рівні — це виявлення, формування заявки регіонів на вторинному», зазначив фахівець. 

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
21559

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4622

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію, як мінімізувати ризик алергічної реакції унаслідок застосування антибіотиків і чи доцільно проводити пробу на індивідуальну чутливість до ЛЗ
119704

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді