Василь ЛАЗОРИШИНЦЯ: ситуація в системі охорони здоров’я України є надскладною

На сьогодні смертність населення в Україні майже в 2,5 рази вище ніж в Європі, що призводить до негативної демографічної ситуації.

Ситуація в системі охорони здоров’я України є надскладною. Про це заявив заступник Міністра охорони здоров’я України Василь ЛАЗОРИШИНЕЦЬ, виступаючи на Пленарному засіданні Верховної Ради України (ВРУ) 20 червня 2014 року.

За даними МОЗ, на сьогодні смертність населення в Україні майже в 2,5 рази вище ніж в Європі, що призводить до негативної демографічної ситуації. Середня тривалість життя в Україні майже на 10 років менша ніж у Європі.

Також урядовець проінформував про те, що вдалось зробити у Міністерстві охорони здоров’я України (МОЗ) за останні 3 місяці. Зокрема, була проведена інвентаризація галузі. Було підраховано, що у системі охорони здоров’я налічується:

  • 14,5 тисяч медичних закладів;
  • понад 28 тисяч лікарів;
  • спостерігається дефіцит лікарів та медичних сестер.

Також Василь ЛАЗОРИШИНЕЦЬ детально розповів про нову Концепцію розвитку охорони здоров’я, яка сьогодні публічно обговорюється.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
6213

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
21987

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4773

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді