Робочою групою Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу тта інших соціально небезпечних захворювань розроблено зміни до Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги за темою «Туберкульоз» (далі — протокол).
Відповідне рішення було ухвалено під час наради у Міністерстві охорони здоров’я України (МОЗ) під головуванням заступника Міністра Наталії ЛІСНЕВСЬКОЇ.
В оновленій версії протоколу регламентовано процес контрольованого лікування туберкульозу для усіх пацієнтів, посилено вимоги щодо дотримання інфекційного контролю під час проведення лікувально-діагностичних процедур, додано вимогу щодо недопущення призначення неповноцінних схем лікування. Зміни до протоколу відповідають рекомендаціям ВООЗ та забезпечують впровадження сучасних ефективних засад громадського здоров’я у протидії туберкульозу.
Оновлена версія протоколу дозволить розпочати лікування хворих на туберкульоз через 3–5 днів після проведення обстеження шляхом застосування молекулярно-генетичної діагностики та забезпечити лікування туберкульозу в амбулаторних умовах.
Очікується, що Глобальний фонд відновить свою програму та візьме на себе зобов’язання забезпечити лікування найбільш епідемічно небезпечних хворих.