Внесено зміни до Уніфікованого клінічного протоколу за темою «Туберкульоз»

Оновлена версія протоколу дозволить розпочати лікування хворих на туберкульоз через 3-5 днів після проведення обстеження шляхом застосування молекулярно-генетичної діагностики та забезпечити лікування туберкульозу в амбулаторних умовах.

Робочою групою Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу тта інших соціально небезпечних захворювань розроблено зміни до Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги за темою «Туберкульоз» (далі — протокол).

Відповідне рішення було ухвалено під час наради у Міністерстві охорони здоров’я України (МОЗ) під головуванням заступника Міністра Наталії ЛІСНЕВСЬКОЇ.

В оновленій версії протоколу регламентовано процес контрольованого лікування туберкульозу для усіх пацієнтів, посилено вимоги щодо дотримання інфекційного контролю під час проведення лікувально-діагностичних процедур, додано вимогу щодо недопущення  призначення неповноцінних схем лікування. Зміни до протоколу відповідають рекомендаціям ВООЗ та забезпечують впровадження сучасних ефективних засад громадського здоров’я у протидії туберкульозу.

Оновлена версія протоколу дозволить розпочати лікування хворих на туберкульоз через 3–5 днів після проведення обстеження шляхом застосування молекулярно-генетичної діагностики та забезпечити лікування туберкульозу в амбулаторних умовах.

Очікується, що Глобальний фонд відновить свою програму та візьме на себе зобов’язання забезпечити лікування найбільш епідемічно небезпечних хворих.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128896

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10346

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді