Порталу «Медична справа» — 10 років: історія, досягнення, люди
10 найпопулярніших статей «Медичної справи» у 2023 році
Зазвичай для того щоб виміряти тривалість існування якогось проєкту, його порівнюють із людським життям. Трохи банально, та все ж наша «Медична справа» вже закінчувала б четвертий клас. Непогано, еге ж?
Певно, ви зметикували: якщо зараз святкуємо 10-річчя порталу, то відлік він розпочав ще 2013 року. Я лише уточню, що день народження обведений кружечком у календарі на позначці 31 травня.
Пропоную разом пригадати ці 10 років, трошки поностальгувати за колишнім життям і впевнитися, що зараз усі ми все робимо правильно.
Команда медичних видань, 2017 та 2022 роки відповідно
Із чого все почалося
Насправді розпочалося все ще 2007 року, коли вийшов перший номер журналу «Управління закладом охорони здоров'я». 2010 року наше видавництво заснувало сторінку «Медична справа» у фейсбуці й почало публікувати новини та аналітику для управлінців у сфері охорони здоров’я. А у 2012-му випустило другий журнал для медпрацівників — «Довідник головної медичної сестри».
Медсестри Київського обласного центру крові ознайомлюються з новим виданням, 2013
Тож на базі двох журналів та власного авторського контенту 2013 року з’явився портал «Медична справа». Це був відносно спокійний час, ще до Революції Гідності й війни з росією. У той період у нас навіть працював регіональний офіс продажів у Донецьку. Однак зі зрозумілих причин його довелося закрити навесні 2014-го.
Анна Леус та Руслан Гузько, ексголовреди журналів, 2015
Що ви знаєте про «Медичну справу»: тест
Як ми працювали
До 2017 року портал, направду, лише вибудовував якусь стратегію розвитку, яка не завжди приносила гарні результати. І лише з появою нової головної редакторки, Олени Алехно, увійшов у звичне для вас русло: структурований, наповнений актуальними матеріалами, мобільний, незамінний у роботі.
Олена Алехно та маркетингова команда, 2022 та 2018 роки відповідно
Та й у інших продуктах напряму «Охорона здоров’я» відбулися позитивні зміни. Так, 2016 року в журналів «Управління закладом охорони здоров’я» та «Довідник головної медичної сестри» з’явилися електронні версії. А 28 лютого 2018 року наша компанія запустила новий електронний продукт — експертно-правову систему «Експертус Медзаклад». Очолила редакцію системи Алла Худякова, яка згодом стала шеф-редактором Експертус Охорона здоров’я.
2019 року стартував ще один продукт — школа підвищення кваліфікації для управлінців медзакладів. Нині вона називається Вища школа БПР і керує нею Юлія Дашкевич. Тож наш колектив збільшився, а портал «Медична справа» наповнився новими актуальними матеріалами.
Журнали, систему та школу ми презентували на різноманітних виставках, з’їздах і конференціях, на зустрічах із представниками закладів та регіональних департаментів охорони здоров’я тощо.
Алла Худякова, Катерина Січкаренко та Ольга Дубина на презентаціях видань, 2018
Однак весь цей час ми проводили і власні семінари та вебінари для управлінців. На них розглядали організаційні, правові, медичні, кадрові та інші аспекти діяльності закладів охорони здоров’я.
Семінари для управлінців, 2016
На одному із таких заходів спікером був навіть чинний міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Виступ Віктора Ляшка, 2017
А 2018 року наш напрям започаткував великий щорічний захід — Всеукраїнський конгрес MedSprava. Уперше його відвідали понад 130 менеджерів у сфері охорони здоров’я, вдруге — понад 140. Цього року проведемо конгрес уже вшосте. Але про це трошки згодом.
І та ІІ Всеукраїнський конгрес MedSprava, 2018 та 2019 роки відповідно
Згодом географія наших семінарів настільки розширилася, що керівники закладів охорони здоров’я літали в медтурне разом з Аллою Худяковою до Польщі, Туреччини та Іспанії. Там слухали лекції від провідних експертів галузі, відвідували місцеві лікарні та переймали передовий досвід, милувалися неймовірними краєвидами, архітектурою та просто відпочивали від щоденної метушні.
Учасники трьох медтурне, 2019 та 2021 роки
Звісно, що повномасштабне вторгнення поставило наші міжнародні поїздки на паузу невизначеної тривалості.
Як ми відпочивали
Робота роботою, але ж про відпочинок теж цікаво дізнатися, чи не так? І тут нам точно є чим похвалитися. Адже з корпоративами й тімбілдингом у нас завжди було все гаразд. За винятком, звісно, останніх трьох років — періоду COVID-19 та повномасштабної війни. Тож просто поностальгуємо за колишніми розвагами.
Офісні тематичні святкування 8 Березня у стилі «Рок» та «Грузія», 2015 і 2017 роки відповідно
Ми проводили масштабні корпоративні свята, влаштовували на них конкурси, визначали та нагороджували найкращих серед нашого видавництва.
Корпоративні підсумки року, 2019 та 2021 роки відповідно
Звісно, що на таких заходах не обходилося без веселощів і запальних танців.
Корпоративний відпочинок, 2019 і 2018 роки відповідно
Та й загалом тімбілдингових активностей вистачало: ми десяток років поспіль проводили командні турніри з боулінгу, влаштовували велопробіги, екскурсії, міські квести та навіть сплавлялися по Дніпру на рафтах і на пароплаві. Також готували й презентували страви народів світу під час великого виїзного корпоративу «Шалена Кухня», влаштували «Фестиваль повітряного змія», провели творчий конкурс «Батл кліпмейкерів»… Усього й не перелічити.
Тімбілдинг, 2017, 2018 та 2021 роки відповідно
А ще ж загальні свята, як-от День святого Валентина, День вишиванки, День видавця, День Незалежності, Новий рік тощо. Ми таке теж не пропускали.
День вишиванки, 2017 Новий рік, 2021
І коли ми тільки встигали працювати? 🙂
Куди рухаємося далі
Ні пандемія COVID-19, ні повномасштабне вторгнення не змусили нас припинити роботу. Ми, як і раніше, публікуємо актуальні новини та статті на порталі «Медична справа». Його нині очолює Ольга Купріянова. Під її керівництвом ми плануємо оновити портал: осучаснимо його дизайн, упорядкуємо рубрики, зробимо функціонал ще зручнішим для користування.
Так само продовжуємо випускати журнали «Довідник головної медичної сестри» та «Управління закладом охорони здоров’я», готуємо нові програми для Вищої школи БПР та пишемо консультації й відповідаємо на запитання читачів у системі «Експертус Медзаклад». Єдине, що із серпня 2022-го працюємо в новій компанії — ТОВ «Експертус Тек».
Ольга Купріянова та редакційний процес, 2022
Лише за перші п’ять місяців 2023 року ми вже встигли провести 11 безплатних вебінарів для управлінців медзакладів, з’їздити на семінари в Буковель та Ужгород, а також провести онлайн-семінар для головних та старших медсестер із розіграшем подарунків.
Влітку плануємо провести ще 6 вебінарів та два семінари: один онлайн (той самий VI Всеукраїнський конгрес MedSprava) та один офлайн у сонячній Одесі. До речі, пропонуємо скласти нам компанію 😉
Редакції Експертус Охорона здоров’я, 2023
А ще ми чекаємо повернення з фронту нашого колеги — Слави Школенка. Його мобілізували торік восени. А щоб Слава і всі його побратими якомога скоріше поверталися до цивільної роботи, люто донатимо на Перемогу.
В’ячеслав Школенко, 2022
Ось такі вийшли підсумки. Чи думав хто 10 років тому, що буде війна? Ні. Чи міг хто припустити, що нам вдасться за таких умов працювати? Теж ні. Чи продовжимо ми розвиватися попри все й назло р*сні? Звісно! Стаємо до роботи, до нової десятки!