Сестринський нагляд передбачає і проведення психосоціальної роботи — своєчасної допомоги людям із психологічним дискомфортом, до якого могли призвести соціальні, соціально-економічні та медико-соціальні причини:
- втрата роботи (безробіття)
- втрата близьких
- інвалідність та хронічна хвороба
- зміна місця проживання і звичних умов життєдіяльності
- адаптація після повернення з місць позбавлення волі
- після участі у бойових діях тощо.
Адже здорова психіка забезпечує оптимальну життєдіяльність людини, і навпаки, деструктивні зміни в житті призводять до деструктивних змін психіки.
Читайте: "Врачебная ошибка: виды, причины, наступление и освобождение врача от ответственности"
Бажано на рівні закладу охорони здоров’я первинного рівня розробити та затвердити локальну Інструкцію про порядок проведення психосоціальної роботи з прикріпленим населенням. Це не тільки допоможе організувати соціально-профілактичну роботу медичних сестер, а й стане документальним підтвердженням проведення такої роботи у закладі.
Як приклад наведемо роботу з пацієнтами, що страждають на цукровий діабет. З усіх хронічних розладів цукровий діабет потребує найактивнішого залучення пацієнта в процес лікування і здійснення самодопомоги. Метою під час лікування є урівноваження чинників, що підвищують вміст глюкози в крові, до меж норми — для уникнення ускладнень з боку внутрішніх органів. Захворювання на цукровий діабет створює в житті численні психологічні труднощі: невизначеність щодо майбутнього: як прогресуватиме хвороба далі, які можуть бути наслідки захворювання? У цьому разі медичній сестрі необхідно активно і співчутливо розглядати переживання пацієнта, щоб уникнути непотрібної психотравми, відчуття безпорадності.
В закладі бажано організувати навчання медичного персоналу щодо організації психосоціальної підтримки пацієнтів, а також залучати фахівців з питань психіатрії тощо.
Психосоціальна профілактика серед дитячого населення передбачає:
- шкільну гігієну;
- фізичне виховання і розвиток;
- раціоналізацію праці, відпочинку та харчування;
- запобігання нервовим і психічним захворюванням.
Читайте: "Коли вас обирають: 12 свіжих статей до старту кампанії з вибору лікаря"
А психопрофілактика серед майбутніх матерів передбачає:
- просвітницьку роботу;
- навчання психозахисним методам зняття стресу;
- виявлення психічних проблем.
Читайте: "Реимбурсация в Украине"
Скачайте Приклад локальної Інструкції про порядок проведення психосоціальної роботи
Читайте більше: