Оновлені рекомендації ВООЗ ґрунтуються на останніх наукових даних, інформує Центр громадського здоров'я. Їхня мета — знизити ризики нездорового збільшення ваги людей та забезпечити профілактику неінфекційних захворювань (цукрового діабету другого типу, серцево-судинних захворювань, деяких типів раку).
Чи має право пацієнт фотографувати свою медичну карту
За рекомендаціями ВООЗ жири мають складати не більше 30% від загальної кількості спожитих джерел енергії у раціоні дорослої людини. Бажаний розподіл жирів:
- близько 90% — ненасичені жирні кислоти (горіхи, авокадо, лососі, оселедці, скумбрії, насіння, рослинна олія);
- не більше 10% — насичені жирні кислоти (жирне м’ясо, молочні продукти, тверді жири);
- не більше 1% — трансжири як з промислово вироблених продуктів, так і з продуктів з жуйних тварин (запечені і смажені продукти, снеки, м’ясні та молочні продукти від жуйних тварин).
Вуглеводи мають переважно складатись з цільного зерна, овочів, фруктів і бобових. Дорослим рекомендовано їсти щонайменше 400 грамів овочів і фруктів. Для дітей та підлітків рекомендації вживання овочів та фруктів такі:
- 2–5 років — не менше 250 г на добу;
- 6–9 років — не менше 350 г на добу
- 10 років і старше — не менше 400 г на добу.
Денна кількість вільних цукрів не повинна перевищувати 10% сумарної енергії. ВООЗ акцентує увагу на шкоді для здоров'я від газованих, особливо солодких газованих напої і наголошує, що найкраща рідина — вода.
Раніше ВООЗ оновила глобальні рекомендації для України щодо вакцинації проти COVID-19.
За матеріалами ВООЗ і ЦГЗ