МОЗ нагадує, що під час надання спеціалізованої медичної допомоги виписувати електронний рецепт на антибіотик повинен саме той спеціаліст, який проводить огляд пацієнта, визначає діагноз і призначення, а отже — відповідає за процес його лікування. У такому випадку скеровувати пацієнта до сімейного лікаря по е-рецепт недоцільно. Це стосується як амбулаторного лікування, так і лікування в умовах стаціонару.
Що важливо знати лікарям про е-рецепти на антибіотики
1. Якщо лікар не має технічної можливості створити електронний рецепт, він має виписати пацієнту паперовий рецепт на спеціальному бланку форми ф-1. Ідеться про випадки, коли заклад не підключений до ЕСОЗ, потрібний функціонал відсутній у медичній інформаційній системі тощо.
УВАГА! Лікар обовʼязково засвідчує інформаційну довідку / паперовий бланк особистим підписом і печаткою. Це підтверджує достовірність рецепта.
2. Якщо пацієнт перебуває на лікуванні у стаціонарі, медзаклад за умовами співпраці з НСЗУ повинен забезпечувати пацієнтів медикаментами, зокрема антибіотиками, визначеними Нацпереліком основних лікарських засобів і галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я. Для призначення та застосування таких ліків виписувати рецепт пацієнту не потрібно. Їх пацієнти мають отримати безплатно.
4. Якщо пацієнт для лікування у стаціонарі потребує антибіотика, не передбачений Нацпереліком і галузевими стандартами, лікар зможе виписати йому рецепт. Тоді для створення рецепта на антибіотики в стаціонарі потрібна відповідна підстава, адже всі дані про призначення лікар вноситиме до ЕСОЗ. Якщо медик випише рецепт на ліки, які мають надавати в стаціонарі безоплатно, — це вважатиметься порушенням умов договору з НСЗУ.
5. Якщо лікар виписує зі стаціонару пацієнта, який потребує подальшої антибіотикотерапії, то повинен створити рецепт, щоб пацієнт у той же день міг придбати ліки та продовжити лікування вдома.
Раніше МОЗ вдруге зупинило атестацію медиків і фармацевтів на період воєнного стану.
За матеріалами сайту МОЗ