Нові вимоги до ліцензування обігу підконтрольних речовин
Запитання
Які нові вимоги до ліцензування обігу підконтрольних речовин?
Відповідь
КМУ відновив вимоги до документів, які заклад охорони здоров’я подаватиме, щоб отримати ліцензію на обіг підконтрольних речовин. А також визначив умови, як переоформити ліцензію після приватизації. Відповідне рішення КМУ затвердив Постановою № 911 про зміни до Ліцензійних умов № 282.
Як актуалізувати ліцензію на медичну практику
Отримання ліцензії
Із початку воєнного стану здобувачі ліцензії на обіг підконтрольних речовин могли не додавати до заяви про отримання ліцензії:
- довідку за формою, встановленою МОЗ, відповідного державного або комунального закладу охорони здоров’я про відсутність:
-
- у працівників, які за своїми посадовими обов’язками отримують / мають доступ безпосередньо до підконтрольних речовин, психічних розладів, пов’язаних зі зловживанням алкогольними напоями, наркотичними засобами чи психотропними речовинами;
- серед зазначених працівників осіб, яких визнали непридатними до окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), пов’язаних з обігом підконтрольних речовин;
- відомості про наявність дозволу Нацполіції використовувати об’єкти і приміщення, що призначені для господарської діяльності з обігу підконтрольних речовин;
- відомості про відсутність у працівників, які за своїми посадовими обов’язками отримають / мають доступ безпосередньо до підконтрольних речовин, не знятої чи не погашеної в установленому порядку судимості за вчинення нетяжких, тяжких та особливо тяжких злочинів або кримінальних правопорушень, пов’язаних із незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, зокрема за межами України.
Із 31 серпня 2023 року суб’єкти господарювання знову зобов’язані подавати ці документи. Виняток становлять здобувачі ліцензії:
- на територіях, де ведуться (велися) бойові дії;
- на тимчасово окупованих територіях.
Підстава — абзац третій пункту 6-1 Ліцензійних умов № 282.
Готуєтеся до акредитації? — Скористайтеся інструкцію, щоб зібрати, заповнити й подати документи без проблем
Переоформлення ліцензії
Вимоги до спадкоємців-ФОПів, які мають ліцензію на медичну практику лишилися незмінними. У разі виникнення підстави для переоформлення ліцензії вони зобов’язані протягом одного місяця подати до органу ліцензування:
- заяву про переоформлення ліцензії за формою згідно з додатком 8 до Ліцензійних умов № 282;
- документи або їхні копії чи фотокопії, засвідчені спадкоємцем, що підтверджують наявність підстав, щоб переоформити ліцензію.
Ліцензію переоформлюють на ім’я спадкоємця за умови, що він відповідає вимогам Ліцензійних умов № 282.
Водночас КМУ визначив порядок переоформлення ліцензії у зв’язку з приватизацією єдиного майнового комплексу державного чи комунального підприємства. Суб’єкт господарювання, який приватизував такий комплекс, має подати до органу ліцензування:
- заяву про переоформлення ліцензії за формою згідно з додатком 8 до Ліцензійних умов № 282;
- відомості, визначені підпунктом 6 пункту 6 Ліцензійних умов № 282.
Підстава — абзац другий пункту 9 Ліцензійних умов № 282.
Документи до органу ліцензування подавайте в один зі способів:
- нарочно;
- поштовим відправленням з описом вкладення;
- в електронній формі в порядку, який визначає КМУ (ч. 1 ст. 10 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 № 222-VIII).
КМУ оновив форму заяви про переоформлення ліцензії на обіг підконтрольних речовин. Відтепер заявником може бути не лише ФОП, а й юридична особа. У заяві потрібно вказати найменування і місцезнаходження такої юридичної особи та ПІБ її керівника.