Особливості акредитації для ЗОЗ

1014

Запитання

Заклад, який надає первинну медичну допомогу, має прострочений акредитаційний сертифікат. Чи обов’язково його поновлювати?

Відповідь

Детальний матеріал

Чи для всіх ЗОЗ акредитація добровільна

Переглянути

На це запитання в журналі «Управління закладом охорони здоров'я» відповідає  директор юридичної компанії «Медконсалтинг», аудитор із сертифікації систем управління якістю за стандартом ISO серії 9001 Антоніна Нижник.

Акредитація ЗОЗ


Акредитація закладів охорони здоров’я з 2018 року добровільна. Такі зміни до частини п’ятої статті 16 Основ уніс Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19.10.2017 № 2168-VIII. Зміни набрали чинності 30 січня 2018 року.

Згодом КМУ змінив відповідні положення і в Порядку акредитації закладу охорони здоров’я, затвердженому Постановою № 765, і в Ліцензійних умовах. Так остаточно закріпили добровільність акредитації. Однак із цього правила є винятки.

МОЗ має право встановлювати критерії та вимоги до окремих напрямів діяльності закладів охорони здоров’я. Тож для таких закладів акредитація залишається обов’язковою.

Ознайомтеся з прикладами, коли акредитація для ЗОЗ є обов'язковою, у журналі «Управління закладом охорони здоров'я».

Отже, якщо ваш заклад займається таким видом діяльності, для якого акредитація обов’язкова, то доведеться її проходити.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливо небезпечні інфекції: стандарти дій медичного персоналу

Отримати додаткові бали під час акредитації закладу головній медичній сестрі допоможе належним чином підготовлений план дій у разі виявлення пацієнтів з особливо небезпечними інфекціями. Розробити всю необхідну документацію за темою удвічі легше, скориставшись прикладом
71640

Акредитація: використання ліків

Процеси використання ліків під час акредитації медзакладу контролюють шляхом перевірки документації, внутрішніх наказів та роботи персоналу. Будьте у всеозброєнні та дізнайтеся, що саме потрібно підготувати, щоб успішно пройти акредитацію.
5176

Внутрішньовенне краплинне введення лікарських засобів дитині

Скачайте алгоритм внутрішньовенного краплинного введення лікарських засобів, дізнайтеся про важливі правила техніки проведення процедури, а також перегляньте перелік оснащення для виконання маніпуляції дитині.
16128

Санітарно-епідемічне благополуччя — що перевіряють під час акредитації медзакладу?

Санітарно-епідемічне благополуччя включає дуже багато точок контролю — документація, організація навчання персоналу, профілактичні заходи, тестування персоналу тощо. Ми систематизували все, що контролюють під час перевірки, щоб ви могли на 100% підготуватися.
9032

Кадрові документи для акредитації медзакладу: повний перелік

Акредитація медзакладу — випробування не так на міцність, як на організованість і завбачливість. Документи з кадрових питань перевіряють особливо прискіпливо, а їх кількість та різноманіття майже шокують. Дізнайтеся, які саме документи потрібно підготувати та які кадрові питання варто залагодити вже зараз.
12161