Анулювання ліцензії на обіг підконтрольних речовин для ЗОЗ у зоні бойових дій
Запитання
Заклад розташований у зоні бойових дій: чи анулювати ліцензію на обіг підконтрольних речовин?
Відповідь
На ваші запитання у журналі "Управління закладом охорони здоров'я" відповідає Тетяна Загородна, головний спеціаліст відділу контролю за дотриманням ліцензійних умов діяльності з обігу підконтрольних речовин Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.
Організація обігу медичних виробів та лікарських засобів
Можна зупинити дію ліцензії повністю або частково — на певні види діяльності або за певними адресами місць провадження. Ліцензія на провадження виду господарської діяльності може бути зупинена за заявою ліцензіата.
Керуйтеся пунктом 17 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів (далі — підконтрольні речовини), затвердженого КМУ, розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуску), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку, затверджених постановою КМУ від 06.04.2016 № 282 (далі — Ліцензійні умови). Повідомте Держлікслужбу в день, коли припинили провадження виду господарської діяльності з обігу підконтрольних речовин. День повідомлення — це дата надсилання листів.
Заяву про зупинення дії ліцензії оформлюйте згідно з додатком 6 до Ліцензійних умов.
Якщо дію ліцензії зупинено повністю або частково (на види господарської діяльності з використання, зберігання), керівник юридичної особи (уповноважена особа), фізична особа — підприємець зобов’язані провести інвентаризацію наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та скласти баланс товарно-матеріальних цінностей (п. 29-1 Ліцензійних умов).
Копію зазначеного балансу надішліть до Держлікслужби протягом двох робочих днів із дня завершення інвентаризації.
До відновлення дії ліцензії підконтрольні речовини зберігайте в замкнутих сейфах (металевих шафах) або складських приміщеннях. Вони мають відповідати вимогам, установленим Ліцензійними умовами. Якщо дотримати умов зберігання неможливо, передайте підконтрольні речовини на зберігання ліцензіату, що підтвердив відповідність вимогам цих Ліцензійних умов, або поверніть постачальнику (виробнику). Або ж ви можете вжити заходів щодо їх знищення.
Дію ліцензії зупиняють повністю або частково за заявою ліцензіата не більше ніж на шість місяців із дня, коли рішення про це набуло чинності.
У разі, якщо ви надали Держлікслужбі заяву про відновлення дії ліцензії (додаток 7 до Ліцензійних умов), дію ліцензії за рішенням органу ліцензування відновлюють повністю або частково.
Отже, у разі форс-мажорних обставин ЗОЗ протягом шести місяців може не провадити господарську діяльність з обігу підконтрольних речовин, а за сприятливих умов — відновити свою роботу.
За матеріалом Управління закладом охорони здоров'я