Анулювання ліцензії на обіг підконт­рольних речовин для ЗОЗ у зоні бойових дій

913

Запитання

Заклад розташований у зоні бойових дій: чи анулювати ліцензію на обіг підконтрольних речовин?

Відповідь

На ваші запитання у журналі "Управління закладом охорони здоров'я" відповідає Тетяна Загородна, головний спеціаліст відділу контролю за дотриманням ліцензійних умов діяльності з обігу підконтрольних речовин Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Організація обігу медичних виробів та лікарських засобів

Можна зупинити дію ліцензії пов­ністю або частково — на певні види діяльності або за певними адресами місць провадження. Ліцензія на провадження виду господарської діяльності може бути зупинена за заявою ліцензіата.

Керуйтеся пунктом  17 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів (далі — підконт­рольні речовини), затвердженого КМУ, розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуску), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку, затверджених постановою КМУ від 06.04.2016 № 282 (далі — Ліцензійні умови). Повідомте Держлікслужбу в день, коли припинили провадження виду господарської діяльності з обігу підконт­рольних речовин. День повідомлення — це дата надсилання листів.

Заяву про зупинення дії ліцензії оформлюйте згідно з додатком 6 до Ліцензійних умов.

Якщо дію ліцензії зупинено пов­ністю або частково (на види господарської діяльності з використання, зберігання), керівник юридичної особи (упов­новажена особа), фізична особа — підприємець зо­бо­в’я­зані провести інвентаризацію наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та скласти баланс товарно-матеріальних цінностей (п. 29-1 Ліцензійних умов).

Копію зазначеного балансу надішліть до Держлікслужби протягом двох робочих днів із дня завершення інвентаризації.

До відновлення дії ліцензії підконт­рольні речовини зберігайте в замкнутих сейфах (металевих шафах) або складських приміщеннях. Вони мають відповідати вимогам, установленим Ліцензійними умовами. Якщо дотримати умов зберігання неможливо, передайте підконт­рольні речовини на зберігання ліцензіату, що підтвердив відповідність вимогам цих Ліцензійних умов, або поверніть постачальнику (виробнику). Або ж ви можете вжити заходів щодо їх знищення.

Дію ліцензії зупиняють пов­ністю або частково за заявою ліцензіата не більше ніж на шість місяців із дня, коли рішення про це набуло чинності.

У разі, якщо ви надали Держлікслужбі заяву про відновлення дії ліцензії (додаток 7 до Ліцензійних умов), дію ліцензії за рішенням органу ліцензування відновлюють пов­ністю або частково.

Отже, у разі форс-мажорних обставин ЗОЗ протягом шести місяців може не провадити господарську діяльність з обігу підконт­рольних речовин, а за сприятливих умов — відновити свою роботу.

За матеріалом Управління закладом охорони здоров'я

Як керівнику з медсестринства організувати вакцинацію у 2025 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про обіг наркотичних лікарських засобів: форма та строки подання до Держлікслужби

Подайте за правильною формою звіт до Держлікслужби за 2024 рік, зробіть це до 31 січня року 2025 року. Знайдете в статті, про що саме треба звітувати та як заповнювати звіт про обіг наркотичних лікарських засобів без помилок
22916

Ліцензія на наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори: оновлений перелік документів

Щоб отримати ліцензію на провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, подайте відповідну заяву до органу ліцензування. Які документи додати до заяви та хто видає ліцензію на прекурсори, пояснюємо в статті
27484