Які медзаклади мають право проводити медичні огляди
Запитання
Чи мають право заклади охорони здоров’я, які не мають акредитації, проводити медичні огляди (особливо платні) та якими законодавчими актами це регламентовано? (За редакцією автора)
Відповідь
Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19.10.2017 № 2168-VIII (далі — Закон № 2168) вніс зміни до Основ законодавства України з охорони здоров’я. Відтепер заклади охорони здоров’я добровільно проходять акредитацію (перше речення ч. 5 ст. 16 Закону № 2168). Зміни набрали чинності 30 січня 2018 року.
Окрім того, досі чинні інші накази МОЗ, у яких закріплена норма щодо обов’язкового проходження акредитації. Серед них і ті, що стосуються проведення медичних оглядів:
- наказ МОЗ «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій» від 21.05.2007 № 246. Відповідно до пункту 2.1 цього наказу, попередній (періодичні) медичний огляд працівників проводять ЗОЗ, що зараховані до другої, першої, вищої акредитаційної категорії за результатами державної акредитації
- наказ МОЗ «Щодо організації проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб» від 23.07.2002 № 280. Пункт 5 Правил, затверджених цим наказом, вказує, що медичні огляди проводять ЗОЗ, які мають ліцензію на медичну практику та акредитаційний сертифікат