Заклад реорганізовують. Чи оприлюднювати розгляд вимог кредиторів

451

Запитання

Заклади охорони здоров’я перетворюють у КНП за спрощеною процедурою. Чи потрібно оприлюднювати в місцевій пресі та на сайті закладу оголошення про розгляд вимог кредиторів?

Відповідь

Так, потрібно. Пояснимо чому.

Алгоритм автономізації медзакладуСкачайте пsдказку-інфграфіку

Чи перетворювати державні та комунальні заклади охорони здоров’я — бюджетні установи (далі — заклади) в КНП, вирішує сільська, селищна, міська, районна у містах, районна чи обласна рада (далі — Рада), яка є власником такого закладу. На це вказує підпункт 1.4.4 Методичних рекомендацій з питань перетворення закладів охорони здоров’я з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства, схвалених Робочою групою з питань реформи фінансування сфери охорони здоров’я України від 14.02.2018 (далі — Методрекомендації).

Цей підпункт також зазначає, що відповідна Рада цим рішенням:

  • призначає комісію з перетворення (далі — Комісія) та голову цієї комісії;
  • установлює порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до закладу, що припиняє діяльність.

Тож до Комісії переходять повноваження щодо управління справами закладу, що припиняє діяльність. І вона розглядає вимоги кредиторів такого закладу (абз. 4 пп. 1.4.4 Методрекомендацій).

До 31.12.2018 Комісія не зобов’язана проводити, зокрема, дострокові розрахунки з кредиторами. Також вона може не отримувати згоду від означених кредиторів на заміну боржника в зобов’язанні (пп. 1 п. 3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я» від 06.04.2017 № 2002-VIII; абз. 5 пп. 1.4.4 Методрекомендацій).

Після закінчення строку для пред’явлення вимог кредиторами та інвентаризації майна Комісія складає передавальний акт.

Передавальний акт має містити положення про правонаступництво майна, прав та обов’язків бюджетного закладу, що припиняє діяльність, стосовно всіх його кредиторів та боржників. Сюди включають і зобов’язання, які сторони оскаржують (абз. 5 пп. 1.4.4 Методрекомендацій). До цього зобов’язує частина 2 статті 107 Цивільного кодексу України (ЦК).
Заклад реорганізовують. Чи оприлюднювати розгляд вимог кредиторівЧитайте: "Зарплата лікарів КНП в 2019-му "

Отже, Комісія має розмістити на своєму сайті та в місцевому засобі масової інформації відомості про:

  • розгляд вимог кредиторів;
  • заміну боржника за своїми зобов’язаннями із бюджетного закладу на КНП.

Так ви уникнете небажаних звернень кредиторів до суду з позовом про задоволення їхніх вимог за рахунок майна закладу. Бо кредитори не розцінюватимуть дії Комісії як ухилення від розгляду їхніх вимог (ч. 3 ст. 112 ЦК).

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Публічна інформація в медзакладі: як відповідати на запити

Якщо медзаклад фінансується з державного або місцевого бюджету, будьте готові отримувати запити на оприлюднення інформації. Яку інформацію вважати публічною і як реагувати на запити, читайте в статті
2273

Зміни у соціальному страхуванні медичних працівників

Із 1 січня 2023 року в ЗОЗ не обов’язково має працювати комісія із соціального страхування. Відтепер рішення про призначення страхової виплати ухвалює страхувальник або уповноважені ним особи. Що ще змінилося у сфері соціального страхування у 2023 році? Розглянемо далі
7555