Лікарські засоби за формою ф-3: чи можна видавати без ліцензіїї?

2586

Запитання

Чи має право лікувальний заклад безплатно виписувати наркотичні та психотропні лікарські засоби за рецептом форми № 3, якщо він не має на це ліцензії?

Відповідь

Так, має право.

Рецепти на лікарські засоби (зокрема, наркотичні (психотропні) лікарські засоби) і вироби медичного призначення виписують лікарі закладів охорони здоров’я незалежно від форм власності та підпорядкування згідно з видами медичної практики, на які МОЗ видало ліцензію, та відповідно до лікарських посад (пп. 1.1 Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, затверджених наказом МОЗ від 19.07.2005 № 360).

Рецепти на лікарські засоби (зокрема, наркотичні (психотропні) лікарські засоби) і вироби медичного призначення, які відпускають на пільгових умовах чи безплатно, можуть виписувати лікарі державних та комунальних закладів, а на лікарські засоби, вартість яких підлягає державному відшкодуванню, — лікарі закладів охорони здоров’я незалежно від форм власності та підпорядкування за узгодженням зі структурними підрозділами охорони здоров’я місцевих державних адміністрацій.

Отже, якщо лікувальний заклад державної або комунальної форми власності безплатно виписує наркотичні та психотропні лікарські засоби за рецептом форми № 3, то йому не потрібна ліцензія на право провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Ліцензія на наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори: оновлений перелік документів

Щоб отримати ліцензію на провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, подайте відповідну заяву до органу ліцензування. Які документи додати до заяви та хто видає ліцензію на прекурсори, пояснюємо в статті
23998