Патронаж новонароджених

22430
Автор
Експертна редакція порталу

Запитання

Як здійснювати патронаж новонароджених і медичні профілактичні огляди дитини віком до трьох років?

Відповідь

Патронаж новонародженої дитини здійснює педіатр або сімейний лікар, з яким підписано декларацію про ведення дитини. або, якщо декларацію не підписано, лікар, до чийого району обслуговування приписана дитина.

Домедична допомога дітям до семи років ► ТЕСТ

План проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів здорової дитини віком до трьох років зазначений у додатку 2 до Клінічного протоколу медичного догляду за здоровою дитиною віком до 3-х років, затвердженого наказом МОЗ від 20.03.2008 № 149.

Планом передбачено 10 оглядів лікаря і 6 оглядів медсестри на першому році життя дитини, два огляди — на другому та 1 огляд — на третьому. Первинний патронаж новонародженої дитини здійснюють на другий день після виписки з пологового будинку або раніше (див. Таблицю).

План проведення медичних профілактичних оглядів дитини віком до трьох років

Вік дитиниХто проводить
На другий день після виписки з пологового будинку або ранішелікар
Через день після огляду лікареммедсестра
2 тижнілікар
3 тижнімедсестра
1 місяцьлікар
2 місяцілікар
3 місяцілікар
4 місяцілікар
5 місяцівлікар
6 місяцівлікар
7 місяцівмедсестра
8 місяцівмедсестра
9 місяців лікар
10 місяцівмедсестра
11 місяцівмедсестра
12 місяцівлікар
18 місяцівлікар
24 місяцілікар
36 місяцівлікар

✅✅✅ Календар профілактичних щеплень

Первинний патронаж новонародженого упродовж першого місяця лікар і медсестра повинні здійснювати вдома незалежно від місця фактичного проживання дитини, після — в амбулаторних умовах.

Огляд новонародженого

Огляд новонародженого

Скачати

Відповідно до договору з НСЗУ медзаклад має право залучати інші медзаклади або фізичних осіб — підприємців, які мають ліцензію на медичну практику, для надання окремих медпослуг пацієнтам. Цією формою надання послуги можна скористатися, якщо дитину, на обслуговування якої підписано декларацію, проживає віддалено.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
4902

Епілепсія у дорослих: протокол лікування

Яка класифікація епілепсії та які етапи надання допомоги дорослим пацієнтам з епілепсією. Читайте у статті та скачуйте протокол медичної допомоги при епілепсії
7561

Епілепсія у дітей: протокол лікування

Читайте у статті загальні відомості про епілепсію, етапи надання допомоги дітям з епілепсією. Скачуйте протокол медичної допомоги при епілепсії
4788