Право техніків зубних на щорічну додаткову відпустку за шкідливі умови праці
Запитання
Чи мають право на щорічну додаткову відпустку за шкідливі умови праці техніки зубні?
Відповідь
Так, мають.
Кваліфікаційна вимога до професії «Технік зубний» — неповна вища освіта (молодший спеціаліст) за напрямом підготовки «Медицина» (Випуск 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затверджений наказом МОЗ від 29.03.2002 № 117).
Право молодших спеціалістів із медичною освітою на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до семи календарних днів передбачає позиція 133 розділу ХVІІ «Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога» Списку виробництв, робіт, цехів, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженого постановою КМУ від 17.11.1997 № 1290 (далі — Список).
Оскільки технік зубний — молодший спеціаліст із медичною освітою, то коли визначатимете право на щорічну додаткову відпустку, ураховуйте позицію 133 розділу ХVІІ Списку.
Конкретну тривалість відпустки за особливий характер праці встановлюйте колективним або трудовим договором залежно від того, як довго особа працює в цих умовах.
Читайте: "Вплив атестації на зарплату лікарів: перевірки, штрафи за переплату"
Додаткову відпустку за особливий характер праці надавайте пропорційно фактично відпрацьованому часу. До розрахунку часу, що дає право працівнику на таку відпустку, зараховуйте лише ті дні, коли він фактично був зайнятий на роботах із особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня, установленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад (п. 9, 10 Порядку застосування Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженого наказом Мінпраці від 30.01.1998 № 16).