Допомога на оздоровлення у період дії дисциплінарного стягнення

575

Запитання

Працівник комунального закладу охорони здоров’я порушував трудову дисципліну. Керівник оголосив йому догану. Чи можна надати такому працівнику матеріальну допомогу на оздоровлення у період дії дисциплінарного стягнення?

Відповідь

Так, можна. Пояснимо чому.

Заходи дисциплінарного стягнення, які керівник застосовує до працівників, що несумлінно виконують свої трудові обов’язки, визначає стаття 147 Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Допомога на оздоровлення у період дії дисциплінарного стягненняЧитайте: "Лист нетрудоспособности: порядок заполнения, выдачи"

За порушення трудової дисципліни керівник може застосовувати до працівників лише один із таких заходів:

  • догана;
  • звільнення.

Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовують (ч. 3 ст. 151 КЗпП). У разі, коли працівник отримав догану від керівника, він може не отримати премію, інші заохочувальні виплати, якщо таку норму передбачає положення про преміювання.

Матеріальна допомога на оздоровлення не належить до заохочувальних виплат. Це підтверджує підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298.

Допомога на оздоровлення у період дії дисциплінарного стягненняЧитайте: "Нова форма № 092-1/О від МВС та МОЗ"

Отже, керівник установи має право надавати працівнику матеріальну допомогу на оздоровлення у період дії дисциплінарного стягнення.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Публічна інформація в медзакладі: як відповідати на запити

Якщо медзаклад фінансується з державного або місцевого бюджету, будьте готові отримувати запити на оприлюднення інформації. Яку інформацію вважати публічною і як реагувати на запити, читайте в статті
2273

Зміни у соціальному страхуванні медичних працівників

Із 1 січня 2023 року в ЗОЗ не обов’язково має працювати комісія із соціального страхування. Відтепер рішення про призначення страхової виплати ухвалює страхувальник або уповноважені ним особи. Що ще змінилося у сфері соціального страхування у 2023 році? Розглянемо далі
7555