Інформована згода в стоматології
Запитання
У стоматологічному закладі працюють лікарі-стоматологи, які ведуть загальний прийом. Яку інформовану згоду повинні підписувати пацієнти під час візиту до цих лікарів?
Відповідь
«Законодавчий мінімум», який від Вас вимагається — це оформлення бланку форми № 003-6/о «Інформована добровільна згода пацієнта на проведення діагностики, лікування та на проведення операції та знеболення» (форма затверджена Наказом МОЗ від 14.02.2012 № 110).
Цим же наказом закріплено й інструкцію щодо її заповнення, відповідно до п. 2 якої форма № 003-6/о заповнюється пацієнтом, що звернувся в заклад охорони здоров’я та дає згоду на проведення йому діагностики та лікування, у разі необхідності на оперативне втручання та знеболення.
Читайте: "Посадова інструкція палатної медсестри терапевтичного відділення: скачайте!"
Зважаючи на те, що форма 003-6/о має недоліки змісту (не враховує специфіку медичних напрямків), доцільним буде також у медзакладі розробити і затвердити власний бланк документа, у якому більш розширено буде вказано зміст стоматологічних маніпуляцій, на які погоджується пацієнт (інформована згода пацієнта на стоматологічне втручання, пам’ятка для пацієнта, інформація для пацієнта тощо). Наприклад, у такому документі можуть бути вказані застереження щодо заборони куріння чи вживання їжі певних кольорів протягом деякого часу після візиту до стоматолога (та відповідно згода пацієнта дотримуватись таких обмежень), фіксація інформації про наявність чи відсутність алергічної реакції на медичні препарати тощо.
Якщо Ви працюєте у приватному медзакладі чи маєте власну практику, не зайвим буде укладення договору про надання стоматологічних послуг, у якому окремо слід обумовити усі нюанси та застереження у процесі надання стоматологічних послуг.