Інформована згода в стоматології

1759

Запитання

У стоматологічному закладі працюють лікарі-стоматологи, які ведуть загальний прийом. Яку інформовану згоду повинні підписувати пацієнти під час візиту до цих лікарів?

Відповідь

«Законодавчий мінімум», який від Вас вимагається — це оформлення бланку форми № 003-6/о «Інформована добровільна згода пацієнта на проведення діагностики, лікування та на проведення операції та знеболення» (форма затверджена Наказом МОЗ від 14.02.2012 № 110).

Цим же наказом закріплено й інструкцію щодо її заповнення, відповідно до п. 2 якої форма № 003-6/о заповнюється пацієнтом, що звернувся в заклад охорони здоров’я та дає згоду на проведення йому діагностики та лікування, у разі необхідності на оперативне втручання та знеболення.

Інформована згода в стоматологіїЧитайте: "Посадова інструкція палатної медсестри терапевтичного відділення: скачайте!"

Зважаючи на те, що форма 003-6/о має недоліки змісту (не враховує специфіку медичних напрямків), доцільним буде також у медзакладі розробити і затвердити власний бланк документа, у якому більш розширено буде вказано зміст стоматологічних маніпуляцій, на які погоджується пацієнт (інформована згода пацієнта на стоматологічне втручання, пам’ятка для пацієнта, інформація для пацієнта тощо). Наприклад, у такому документі можуть бути вказані застереження щодо заборони куріння чи вживання їжі певних кольорів протягом деякого часу після візиту до стоматолога (та відповідно згода пацієнта дотримуватись таких обмежень), фіксація інформації про наявність чи відсутність алергічної реакції на медичні препарати тощо.

Якщо Ви працюєте у приватному медзакладі чи маєте власну практику, не зайвим буде укладення договору про надання стоматологічних послуг, у якому окремо слід обумовити усі нюанси та застереження у процесі надання стоматологічних послуг.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати роботу сімейного лікаря

З’ясуємо, які вимоги нині висуває законодавство до роботи лікарів первинної ланки медичної допомоги. А ще підкажемо, як підписувати декларації з пацієнтами. Детальніше про роботу сімейного лікаря — у статті
12430

Як оформити відмову пацієнта від щеплення

Законодавство дозволяє громадянам відмовлятися від щеплень. Однак відмова від вакцинації має бути обдуманою та виваженою, а медичний персонал повинен володіти процедурою оформлення відповідних документів
73585

Права пацієнтів: види та відповідальність за недотримання

Дотримання прав і свобод людини та громадянина в сфері охорони здоров'я є одним з основних принципів охорони здоров'я в нашій країні. Які права пацієнтів згідно із законодавством України та хто відповідальний за захист прав пацієнтів?
7109